Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 09:36:13


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 42 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pręgierz -> komentarze i pytania  (Przeczytany 444102 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #325 : Czerwiec 07, 2009, 10:50:37 »

Nie pochwalam sposobu "wypowiedzi" Mory, wiele można zarzucić Kiarze, ale niech używa cytatów/przykładów a nie suchych epitetów - to bezdyskusyjne.

718, wytłumacz mi natomiast jak jesteś w stanie pogodzić dwie rzeczy: swoje zachowanie, którym się szczyciłeś jako "sprytem" [chodzi o obrażanie forumowiczów i natychmiastowe zacieranie śladów - usuwanie postów] i wytykanie TEGO SAMEGO Morze jako coś karygodnego? Dla mnie w tym momencie hipokryzja ociera się o bezczelność...
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #326 : Czerwiec 07, 2009, 11:19:53 »

mysl co chcesz, mnie to juz malo obchodzi!

Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #327 : Czerwiec 07, 2009, 12:59:40 »

Kapłan Ty się tu masz najmniejsze prawo odzywać (choć paradoksalnie pod pręgierzem czujesz się chyba jak u siebie)
za tekst w stosunku do mnie powinieneś otrzymać swoją karę ale że karanie Ciebie to tak jak dawanie klapsu dzieciakowi to niech będzie że darujemy...

ja Kapłana widzę jako porażkę wychowawczą tego forum - mimo szczerych chęci nie udało się go nauczyć kultury ale dlaczego całe społeczeństwo (forumowe) ma ponosić za to karę?

zauważcie jak było spokojnie gdy Kapłana nie było wśród nas? dyskusja toczyła się swobodnie, bez okrzyków, kłótni czy obelg... wystarczy jedna brudna kropla by zanieczyścić całe wiadro czystej wody...

szkoda... Smutny
Zapisane
Trel
Gość
« Odpowiedz #328 : Czerwiec 07, 2009, 18:42:28 »

A ja uwazam ze Kapłan robi z igły widły.Zamiast pewne rzeczy przemilczec zachowuje sie jak głowniarz ,ktory wszedzie szuka obrony przez prawa.Sam nie bywa wporzadku i zachowuje sie ordynalnie,ale gdy u kogos pojawi sie cokolwiek co mozna by było ukarac blyskawicznie probuje to wymusić.Przykre to troche ze zamiast rozmawiac szuka sie narzedzia do zamykania innym ust.No ale cóz,ludzie sie nie zmieniają.Wiec nie liczyłbym ze Kapłan wykaze sie rozsadkiem ,zreszta jak wyzej sam powiedział ma to gdzieś.Tak juz z ludzmi bywa niestety.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2009, 18:46:20 wysłane przez Trel » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #329 : Czerwiec 07, 2009, 19:38:30 »

@Trel z calym szacunkiem ale ja jestem na forum tym i porzednim od początku czyli od roku 2005 - za mało wiesz więc, żeby TAK komentować!

718'
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #330 : Wrzesień 13, 2009, 15:16:52 »

Proszę administrację forum o informację, kto i za co "obdarował" mnie drugim punktem ujemnym?

Ptak
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #331 : Wrzesień 13, 2009, 16:03:36 »

Ptaku, wydaje mi się, że to Twoje posty pochwalające offtopy przyczyniły się do tego punktu.
Znalazły się tutaj, temat zamknął Hans Olo mówiąc, że sprawa została wyjaśniona.
Jeśli się mylę, to na pewno się niedługo dowiesz, za co masz karniaka.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
ptak
Gość
« Odpowiedz #332 : Wrzesień 13, 2009, 16:31:32 »

Janneth, o ile mi wiadomo, to na żadnym forum nie karze się forumowiczów za ich poglądy. Natomiast nie mam podstaw sądzić, że punk został mi wlepiony za pisanie nie na temat, gdyż inni też pisali nie na temat (bez konsekwencji) i nasze posty Darek przeniósł do odrębnego, utworzonego przez niego tematu. 
Oczekuję zatem konkretnego wyjaśnienia, kto i za co dał mi minusa. Nie mówiąc już o tym, że takie wyjaśnienie powinnam otrzymać zgodnie z regulaminem w momencie ukarania.
Jeśli zaś jestem przez administrację tego forum uważana za osobę nie pożądaną, to tym bardziej powinnam o tym dowiedzieć się wprost.
Ptak

Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #333 : Wrzesień 13, 2009, 18:15:27 »

Ptaku, na pewno dostaniesz wyjaśnienie niebawem. Trochę cierpliwości.
Na pewno nikt tu nie uważa Cię za osobę nie pożądaną, o to się nie martw.
Wszystko się niedługo wyjaśni.
Główka do góry Uśmiech
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #334 : Wrzesień 13, 2009, 20:15:52 »

Proszę administrację forum o informację, kto i za co "obdarował" mnie drugim punktem ujemnym?

Ptak


Ooooo nieładnie !!! Tak potraktować Ptaka ? Przecież to bardzo miła dziewczyna.Ptaku dzisiaj widziałam rano na forum Hansa Olo,to chyba jego sprawka ,bo Stolo raczej dzisiaj nie było.Jednak nie widzę powodu do nadania ci minusa Coś Jestem zdziwiona. Darek może ty to wyjaśnisz ?
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
kot
Gość
« Odpowiedz #335 : Wrzesień 13, 2009, 20:18:59 »

Myślę,że to jakaś pomyłka.

Poczekajmy na wyjaśnienie zagadki. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #336 : Wrzesień 13, 2009, 20:21:51 »

Cytat: Chanel
Darek może ty to wyjaśnisz ?

Sie juz wyjaśnia.  Mrugnięcie Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #337 : Wrzesień 14, 2009, 12:09:35 »

A to za co? Za prawdę  w wypowiedzi, popartą inteligentnymi dowodanii?

Jedyne, co można teraz "zarzucić" Ptakowi...to humoru trochę i przekornej, acz mądrej swady! Uśmiech
Nie jest to wszak forum, gdzie rządzą obskuranci i  żądni władzy, nietolerancyjne jakieś "gady",

A więc musi to być zwyczajna pomyłka Ptaku, więc nie martw się brachu i do góry dziób,
wkrótce zabiorą Ci niechlubny i niesłuszny punkt. Gdyż, inaczej, Drogi Ptak  poinformowany byłbyś, co i jak.

Wszak trzynasty wczoraj był
niewykluczone, że wkradł się zwyczajny byk! Duży uśmiech

w ptasim uścisku:

koliberek33
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #338 : Wrzesień 14, 2009, 12:31:36 »

Podobno w celu prewencyjnym będzie co tydzień losowo przyznawany jeden minusik  :]

Spokojnie, poczekajcie zamiast krzyczeć, jakby co to zawsze się zdąży...
Zapisane
Hans Olo
Gość
« Odpowiedz #339 : Wrzesień 14, 2009, 12:48:59 »

Wyjaśnienie było w nieco innej formie ale było
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=3514.msg41696#msg41696
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #340 : Wrzesień 14, 2009, 18:28:04 »

Cytat: Hans Olo
Wyjaśnienie było w nieco innej formie ale było

A oto wspomniane wyjaśnienie, z którego nic nie wynika. Mało tego, zwracasz się do wszystkich piszących, a nie konkretnie do mnie. I gdzie tu mowa o ukaraniu mnie?

Cytat: Hans Olo
Kwestia przestrzegania regulaminu jest zamknięta i temat też zamykamy. Wypowiadać się możecie na każdy sensowny temat, chodzi tylko o jego miejsce, bo po co nadawać tytuł tematowi, jak nikt go nie przestrzega?

I dla jasności, nie zakładałam żadnego tematu ani nie nadawałam tym bardziej tytułu. Temat założył Darek przenosząc nasze posty, mógł równie dobrze wyrzucić je do śmietnika.
Ty Hansie Olo, celowo dałeś mi minusa, jak i poprzednim razem. Jesteś niesprawiedliwy i dyskryminujesz mnie na tym forum. O powodzie takiego zachowania nie będę pisać, bo sam powinieneś to rozpoznać …

Aby nie być gołosłowną przytoczę fakty.

Pierwszego minusa dostałam od Ciebie za przywitanie Kapłana w temacie „Pręgierz – komentarze pytania”, który to temat był jak najbardziej związany z Kapłanem, nie było wówczas tematu powitalnego, który został wyodrębniony później.
Oto Twoje ówczesne uzasadnie zminusowania mnie.

odpowiedź na off jest off co daje -1

Co najdziwniejsze, to wielu forumowiczów witało wówczas Kapłana i jakoś nikt nie dostał minusa. Poza tym nasze posty zostały wrzucone do śmietnika (są w nim na str. 9) a w takim przypadku,  zgodnie z regulaminem nie podlegają karaniu. 

Pytam zatem, dlaczego zostałam ukarana wówczas tylko ja, skoro musiałeś już karać?
Dlaczego w ogóle zostałam ukarana? Powitanie Kapłana było wg mnie jak najbardziej w temacie.
Dlaczego zostałam ukarana za post, który wylądował w śmietniku, tym samym nie podlega karaniu?

No i za co zostałam ukarana wczoraj, skoro nawiązując do Twego wyjaśnienia nie jestem ani autorem tematu, ani jego tytułu? Dlaczego również nie zostałam powiadomiona o karze? I dlaczego znów tylko ja dostałam minusa, choć inni też pisali?
Czy nie jest to jawna dyskryminacja?

Możesz Hansie Olo odpowiedzieć na moje pytania? 

Ptak
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #341 : Wrzesień 14, 2009, 19:00:31 »

Pierwszego minusa dostałam od Ciebie za przywitanie Kapłana w temacie „Pręgierz – komentarze pytania”, który to temat był jak najbardziej związany z Kapłanem, nie było wówczas tematu powitalnego, który został wyodrębniony później.
Oto Twoje ówczesne uzasadnie zminusowania mnie.

odpowiedź na off jest off co daje -1

Co najdziwniejsze, to wielu forumowiczów witało wówczas Kapłana i jakoś nikt nie dostał minusa. Poza tym nasze posty zostały wrzucone do śmietnika (są w nim na str. 9) a w takim przypadku,  zgodnie z regulaminem nie podlegają karaniu. 

Mylisz się, bo wtedy i ja zarobiłem za to samo minusa. Było zaskoczeniem w nawiązaniu do ówczesnych zasad moderowania, ale co by nie mówić podpadało to pod offtop.

Wydaje mi się, ze wylądowały bo zostały uznane właśnie jako off, i pomimo usunięcia nadal offem pozostały pod katem wątku w którym były.
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #342 : Wrzesień 14, 2009, 19:41:53 »

mi się wydaje że powinno być tak że offtop powinien być karany także jeśli wyląduje w śmietniku

nie chodzi mi tu o zboczenie z dyskusji w skutek jakiejś dygresji która rozrośnie się samoczynnie do rozmiarów nowego wątku
ale o celowe zakłócanie dyskusji

w takim wypadku powinna być jakaś kara

ALE - kara powinna być czasowa - po jakimś czasie o ile użytkownik nie zawini ponownie punkty karne powinny zniknąć (nie dotyczy to kar za bardzo poważne "wykroczenia" - wulgaryzmy, celowe obrażanie, pogróżki itd)
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #343 : Wrzesień 14, 2009, 20:17:05 »

Cytat: Arteq
Mylisz się, bo wtedy i ja zarobiłem za to samo minusa.

No więc jeszcze Ciebie Hans Olo „wyróżnił” spośród wielu piszących wówczas … widocznie ma swoich ulubieńców …
nie zmienia to faktu braku obiektywności i sprawiedliwości moderatora …
Czy w regulaminie jest zapis o dopuszczalności dyskryminacji? Bo nie zauważyłam.

Natomiast wulgaryzmy i obrażanie forumowiczów są na porządku dziennym, jakby niewidoczne
dla moderatora … jakaś wada wzroku?
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #344 : Wrzesień 14, 2009, 21:20:43 »

Ptak, patrzę na to nieco odmiennie niż Ty. Tak jak wspomniałem, wtedy zdziwiło mnie jedynie to, że reakcja była dosyć ostra i zaskakująca biorąc pod uwagę wcześniejsze przymróżanie oka na jeszcze większe offy, jednak kłamstwem byłoby stwierdzić, że reakcja była bezzasadna. Był offtop? Był - i trzeba to uczciwie przyznać. Oficjalnie obowiązują tutaj pewne zasady i nie ma co płakać gdy czasami są budzone z uśpienia i akurat trafia na nas. Owszem możemy się z nimi nie zgadzać - nikt nie przymusza, i mamy wtedy 2 drogi: 1 - wynieść się z forum; 2 - w rzeczowej dyskusji spróbować przekonać aby pewne zasady zmienić.
Wydaje mi się, że zachowujesz się teraz jak kierowca złapany na przekroczeniu prędkości o powiedzmy 20 km/h i dostający za to mandat. Wtedy podnosi lament: a tych przede mną nie zatrzymaliście, a jak wczoraj jechałem więcej o 40 niż mówią przepisy to nie dostałem mandatu.

Przeszkadzają Ci wulgaryzmy - wskaż które i monituj o konkretne stanowisko - zgodnie z regulaminem forum.

Proszę również o zastanowienie się zanim zarzuci się jakieś niecne działania - np. wybiórczość w traktowaniu forumowiczów, bo jak widać nie miałeś/aś racji.

Wracając do tamtej sytuacji to w moim subiektywnym odczuciu reakcja moda była tak stanowcza aby zapobiec kłótniom na forum z udziałem 718...
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #345 : Wrzesień 14, 2009, 21:43:39 »

Pierwszego minusa dostałam od Ciebie za przywitanie Kapłana w temacie „Pręgierz – komentarze pytania”, który to temat był jak najbardziej związany z Kapłanem, nie było wówczas tematu powitalnego, który został wyodrębniony później.
Oto Twoje ówczesne uzasadnie zminusowania mnie.

odpowiedź na off jest off co daje -1

Co najdziwniejsze, to wielu forumowiczów witało wówczas Kapłana i jakoś nikt nie dostał minusa. Poza tym nasze posty zostały wrzucone do śmietnika (są w nim na str. 9) a w takim przypadku,  zgodnie z regulaminem nie podlegają karaniu. 

Mylisz się, bo wtedy i ja zarobiłem za to samo minusa. Było zaskoczeniem w nawiązaniu do ówczesnych zasad moderowania, ale co by nie mówić podpadało to pod offtop.

Wydaje mi się, ze wylądowały bo zostały uznane właśnie jako off, i pomimo usunięcia nadal offem pozostały pod katem wątku w którym były.
Wtedy i mnie Hans zaszczycił minusem,ale ja miałam 1 na plus i teraz tak tego nie widać.Jednak Hans powinien zgodnie z regulaminem uzasadnić i wysłać na priv wiadomość dlaczego dana osoba dostaje minusa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 21:46:58 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
ptak
Gość
« Odpowiedz #346 : Wrzesień 14, 2009, 21:50:21 »

Arteq, masz prawo mieć własne zdanie, ja mam swoje.
Przedstawiłam fakty i zadałam konkretne pytania, oczywiście odpowiedzi wciąż brak.   
Jeśli chodzi o offy, to w każdym temacie jest ich pełno, są naturalną konsekwencją dyskusji.
Czy to powód do karania?
Czy regulamin nie obowiązuje także moderatorów?
Jak sądzisz, dlaczego tylu wartościowych ludzi odeszło z forum?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 21:51:09 wysłane przez ptak » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #347 : Wrzesień 14, 2009, 22:28:50 »

Nie powiadomienie imiennie Ptaka o zastosowaniu kary, jest przekroczeniem regulaminu. A kto ukarze takie wykroczenie, które jest nadużyciem ewidentnym władzy. Uważam, za poniżające i niedopuszczalne, iż Ptak nie został poinformowany, za jaki konkretnie post jest ukarany, i że jest w ogóle ukarany, bo patrząc z boku, nie mogę takowego znaleźć, jakoże  niczym specjalnym w ew. offtopowaniu nie różni się od nas tu obecnie skrybiących. Poza tym sprawa wlecze się zdecydowanie za długo a na Ptaku wisi jak nic "hańbiący minus" i to jest hańbą, ale dla moderatora. Tłumaczenie Hansa Olo, że wytłumaczył, zakrawa na jakieś obłąkanie, co najmniej, a nie ludzkie potraktowanie Ptaka( Chichot) Czy musimy być skazani na tak nieodpowiedzialne i niepoważne jednostki. Z tego przebija wyraźna nieżyczliwość i uprzedzenie. Taki jest mój odbiór - zamordyzm, bo ktoś śmiał mieć odważne i sensowne zdanie.

O takich sprawach się dyskutuje, a nie karze. To nie obóz koncentracyjny. Kurczę, nawet w komuniźmie, człowiek nim został ukarany, został najpierw ustnie, potem na piśmie upomniany za co dokładnie i dlaczego. I to niejeden raz! Panowie i Panie niepodobna dobrze się czuć w takim reżimie jaki ordynuje Hans Olo! A liczyłem, że się jemu wzięlo i pomyliło, ale to pomyliło się w ocenie, ale

koliberkowi33

a szkoda, bardzo szkoda! Liczę jednak, że dobry, mądry i rozważny Stolo, czy też Dariusz rozsądzi ten problem, który nie powienien nim wcale być.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 22:31:33 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #348 : Wrzesień 14, 2009, 23:04:19 »

Wszyscy trochę przesadzacie... Jakby te punkty cokolwiek znaczyły dla ludzi, którzy nie przejmują się cudzymi poglądami, a za święte mają własne. Nie wierzę, że w ogóle patrzycie ile macie PF-ów, że zwracacie uwagę ile inni mają. Ale jak już ktoś dostanie -1pf to kłótnia jak o bana na 2 tygodnie.
Ptaku, czy jak chodzisz do pracy to też nagabujesz współpracowników do nie zajmowania się swoimi obowiązkami? Co by szef zrobił, gdyby się dowiedział, że nakłaniasz wszystkich wkoło do niewłaściwego zachowania podczas pracy? W najlepszym wypadku udzielił by Ci reprymendy, w najgorszym zwolnił, bo na co mu pracownica, która szerzy anarchię?
Poglądy poglądami, ale jeśli w publicznym temacie na forum opowiadasz o tym, jak ważne i potrzebne są offtopy przerywając tą przemową dyskusję na dany temat, znaczy, że w d**** masz regulamin. Gdyby tego było mało sugerujesz, jakoby moderator niepotrzebnie tracił energię na usuwanie pochwalanych przez Ciebie offtopów. W ten sposób w temacie o reinkarnacji są cztery Twoje wiadomości z tematem nie związane, które są offtopem wychwalającym offtopy, wszystkie cztery wiadomościami zostały przeniesione tu jako nie pasujące nigdzie indziej na całym forum i we wszelkich jego działach.
Teraz jeszcze prosisz admina, by przeprosił Cię bądź wytłumaczył się za niewielką reprymendę, jakiej Ci udzielił po Twoim niewłaściwym zachowaniu. A czasem po prostu łatwiej jest odpuścić, przyjąć że inni mogą jednak mieć rację.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #349 : Wrzesień 14, 2009, 23:20:38 »

Był czas, kiedy prosiłem naszego kolegę by pozostał przy -44, jako "Imię Jego" Duży uśmiech
Był czas, kiedy "Offtopowaliśmy" sobie z Ptakiem, gdzie popadło Duży uśmiech
Był czas, że prosiłem się o minusowe punkty, jako wspólnotowo-solidarnościowe przedsięwzięcie, z inymi forumowiczami Duży uśmiech

I co?
- pstro!!!

Nikt nie docenia moich starań, przecież na tym forum, im mniej masz punktów, tym jesteś fajniejszy Smutny
Nawet Arteq, zgaga wszystkich zgag ma minusa, a ja?


Prześpię się z problemem, może rano będzie mniej...



Pozdrawiam - na wesoło Thotal Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 42 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rekogrupastettin kociaprzystan brygadaszarika pyn world-anime