Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 09:44:24


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 42 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pręgierz -> komentarze i pytania  (Przeczytany 444107 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #500 : Kwiecień 15, 2010, 08:53:42 »

Ja tez uwazam tak jak inni, ze Dariusz od dawna nie ma glosu tu na forum. Wczoraj otrzymalam  po poludniu wiadomosc od Darka, ze wieczorem zajmie sie ta cala sprawa. Zalaczylam komputer krodko przed 19, przeczytalam jego wiadomosc, kiedy przyszlam na forum, czekala mnie juz wiadomosc od naszej moderatorin
ze wskatzowkami jak mam oddychac i - 10 punktami. Do dnia dzisiejszego Dariusz nie zajal sie moim przypadkiem, widac tak pozostanie. Jak zwykle widac uwaza ze Janneth ma racje. Duzo mozna by powiedziec w tej sprawie, ale narazie poslucham sie Janneth i bedy milczala, wiecej nie bede Darka prosila o wyjasnienia.
Niech fakty mowia za siebie- milczec to tez jest odpowiedz.

Ps. o sytuacji jaka  jest w tej chwili powinno sie rozmawiac na forum ze wszystkimi, bo juz duzo osob ma cos do powiedzenia, a na pw moze znowusz byc cos nabudowane, przyklad obecny.


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 13:59:11 wysłane przez Rafaela » Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #501 : Kwiecień 15, 2010, 18:50:14 »

"wiesz co chanell, ty jednak jesteś naprawdę zdrowo pierdolnięta, już nawet nie tylko nienormalna czy też niezrównoważona psychicznie. takich psycholi zazwyczaj się izoluje
"
Ten gość już totalnie przesadził.
Raz, że nie ma za grosz medialnej kultury pisania.
Nadal optuję przy banie dla gościa324.
A jeśli się to będzie powtarzać, to wyrzucenie owego jego mościa z naszego forum.
Oraz optuję nadal do zmniejszenia Rafaeli do -2pf.

Pozdrawiam, i życzę rozwagi w emocjach.Uśmiech
Zapisane
Elzbieta
Gość
« Odpowiedz #502 : Kwiecień 15, 2010, 20:18:19 »

Na tym forum ludzie pokroju marek z Jego slownictwem, ponizaniem jak rowniez ukrywaniem sie pod przykrywka PW maja pole do popisu .Tak wlasnie tacy jak On - gdyz Administrator tak naprawde ma Najwiecej do powiedzenia.Zastanowmy sie co robi Admin tego Forum?Coś W/G Mnie chowa glowe w piasek, co powoduje , ze  nawet Moderatorka zachowuje sie ponizej krytyki.Takie jest wlasnie Moje zdanie na ten temat.Czepiamy sie ludzi o male drobne slowa , nawet nie zatrzymujac sie nad znaczeniem i zrozumieniem calosci.A tak naprawde Ci , ktorzy powinni odpowiedziec za swoje zachowanie sa ukrywani pod skrzydelkami Moderatorki - tylko ze wzgledu na kolezenskie powinowactwa.Logiczne rozumowanie nie ma tu nic takiego.Slowa potocznie uzywane typu Prosze, lub Dziekuje nie istnieja.A napewno nie ma tu zadnej sprawiedliwosci - w imie przyslowia,ze zostala na wojnie zabita.Niby kazdy moze miec wlasne zdanie - lecz i tak bedzie szykanowany za te  Swoje przemyslenia.Mamy tu na tym forum Demokracje w stylu  komuny.Gdzie czytaj: Punkt 1: Komuna ma zawsze racje
Punkt 2: Jezeli komuna nie ma racji  - patrz punkt 1.
Maslo maslane.Wiecie Ja wiem jedno napewno - co wyrzucisz do gory musi spasc na dol.Dlatego uwazam,ze kazdy dostanie to na co zasluzyl.Milego dzionka - Ela
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #503 : Kwiecień 15, 2010, 20:51:00 »

Cytat: Barbarax
Tym razem podkreślę Panu tekst, w którym to właśnie ja Panu o tym fakcie przypominam.....ponieważ jak widać "umknęło" to Pańskiej uwadze i był Pan gotów skasować jej jednego z minusików.

Fakt, nie doczytałem do końca Twego posta, jednak nie do końca rozumiem Twój jad, który od dłuższego czasu próbujesz tu wsączać.
Jesteś moderatorem tego forum i to do moderatorów należy pilnowanie porządku, a nie jątrzenie.
Myślę, ze odnajdziesz się w tej roli - moderatora.

Tak, byłem "gotów" usunąć >Janeth< minusa, bo w chwili pisania tego posta najzwyczajniej w świecie nie pamiętałem, iż jednego już ma i za co. Twój post przypomniał mi o tym.

Mam nadzieję, ze zakończysz te podchody i zaczniesz bezstronnie wypełniać obowiązki moderatora, których podjęłaś się dobrowolnie.
Twoje uszczypliwości na mnie nie działają, ale o czymś wymownie świadczą.


=====================  Edycja:

Cytat: Rafaela

Cytat: Chanell

>Chanell< i >Rafaelo<, czy otrzymałyście pozwolenie na publikację tego pw od jegonadawcy?

Przypominam, że stanowi to naruszenie regulaminu:

Cytat: Regulamin
- zakaz publikowania treści przekazywanych poprzez wiadomości prywatne bez uprzedniej zgody na
  to ich autora bądź administratora forum. Wypowiedzi takie zostaną usunięte, a użytkownikowi może
  zostać przyznane ostrzeżenie (-1pf).
[/color]

===================== Edycja:

Cytat: Thotal

To samo co powyżej, czy masz pozwolenie na publikowanie tego pw?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 21:42:19 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #504 : Kwiecień 15, 2010, 21:15:19 »

A kiedy wypowiesz sie Darku w mojej sprawie. Co ja Tobie takiego zlego zrobilam na tym forum, czy komukolwiek.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #505 : Kwiecień 15, 2010, 21:20:23 »

Cytuj
Cytat: Regulamin
- zakaz publikowania treści przekazywanych poprzez wiadomości prywatne bez uprzedniej zgody na
  to ich autora bądź administratora forum. Wypowiedzi takie zostaną usunięte, a użytkownikowi może
  zostać przyznane ostrzeżenie (-1pf).[/color]

nie miałam zgody i zrobiłam to z premedytacja ,wiedząc o tym punkcie i jego konsekwencjach.
Czyń swą powinniść
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #506 : Kwiecień 15, 2010, 21:27:46 »

Czyn swoja powinnosc, to bede juz miala -16 punktow. Szkoda ze cie nie interesuje dlaczego wiadomosci zostaly ujawnione?
 ODPOWIEDZ- poniewaz zostalysmy bardzo obrazone, ponizone i nie bylo zadnej reakcji ze strony modow.
Reakcja przyszla poznie -10 punktow. Moglabym przypuszczac ze osoba ktora mi wlepila te -10 punktow moze nie byla trzezwa. Normalny czlowiek czegos takiego by nie zrobil, pytanie- Gdzie byles kiedy ta decyzja zostala podjeta?, do tej chwili nie interesowal Cie ten przypadek.

Wczoraj byla mowa o -3 punkty, dzisiaj juz sie zmniejszylo do jednego.
Darku, Ty pytasz czy otrzymalysmy zezwolenie od jego nadawcy, a moze jeszcze postawisz nas pod sciana
i niech nas obsika na przyklad. Do czego to tu doszlo. Chyba jestem nie na normalnym swiecie.
Wybaczcie, ale to poszlo za daleko.Mi wystarczy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 21:33:59 wysłane przez Rafaela » Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #507 : Kwiecień 15, 2010, 21:54:09 »


Panie Administratorze Dariuszu, dziękuję za odpowiedź.......ona też dużo mówi o tym co się tutaj dzieje.  Z politowaniem Z politowaniem Z politowaniem

Proszę Pana o odpowiedź  na następujące pytanie:

"Jak się ma jeden minusik za przewinienie Janneth do dziesięciu minusików za przewinienie Rafaeli?"

To tylko i wyłącznie dlatego poprosiłam Pana o ustosunkowanie się do "wycenienia" przewinień niejakiej Janneth i przypomniałam Panu o tamtym incydencie.


P.S.
Panie Administratorze, w bardzo szybkim tempie Pan się rozwija w swojej roli.  Z politowaniem Gratuluję.  Duży uśmiech

Za ten mój "jad", stronniczość itp., itd........ czyń swoją powinność. Janneth zapewne będzie spełniona.  Mrugnięcie

Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #508 : Kwiecień 15, 2010, 22:14:00 »

Janneth, czyżby reklama nie w upragnionym kierunku szła?  Mrugnięcie

Naturalnie - w upragnionym Uśmiech W końcu nieistotne, co o mnie mówią - byle by mówili. I wy naprawdę napędzacie mi niesamowitą reklamę. Kto jak kto, ale ja w tym towarzystwie zapomniana nie zostanę. Na językach wszystkich 24 godziny na dobę Mrugnięcie I nawet nie musze tu przychodzić i się przypominać, żebyście na mój temat rozprawiali. Więc tak Barbarax, twoje i spółki zachowanie sprawia że...

Janneth zapewne będzie spełniona.  Mrugnięcie

I spełniona pozostanie Chichot

Zalaczylam komputer krodko przed 19, przeczytalam jego wiadomosc, kiedy przyszlam na forum, czekala mnie juz wiadomosc od naszej moderatorin ze wskatzowkami jak mam oddychac i - 10 punktami.

Jak bardzo jesteś w stanie kłamać, żeby oczyścić swoje imię z uzasadnionych zarzutów? Jak pech to pech... Czyjejś korespondencji udostępniać nie można, ale swoją mogę się wybronić. Sama sobie daję pozwolenie na opublikowanie PW do ciebie, z jak to ujęłaś... Wskazówkami jak oddychać. Bardzo ciepłe, takie jakie chciałabym dostać kiedyś od ciebie. Niestety - twoje czcze słowa niczym są w porównaniu do czynów i coraz więcej ludzi otworzyło już oczy. A oto treść tej mojej przepełnionej złośliwościami wiadomości do ciebie.

"Wysłane do: Rafaela : Kwiecień 14, 2010, 18:52:10 »   

To, co napisałaś jest niedopuszczalne. Chanell wczoraj powiedziała mi, że byłyście proszone o ignorowanie Marka. Nie widzę, byś go ignorowala, a wiesz przecież że każda Twoja reakcja wywoła następną. Prowokujecie, obie strony prowokują do wiecznych scysji. Mam już dosyć waszych przepychanek! Złamałaś regulamin, nie rozumiem czemu wysłałaś mi tego posta na PW? Co chciałaś osiągnąć?

Pewnie mi nie uwierzysz, ale jest mi przykro w związku z tą sytuacją. Postawiłaś mnie przed trudnym wyborem. Przyjaźń albo służba, a sama nie dalej niż dwa dni temu powiedziałaś, że liczysz że będę wywiązywać się ze swoich obowiązków. Marek nie został ukarany, bo widocznie jest cwany i wie co i jak napisać. Umie się powstrzymać. Ciebie poniosło. Wiem, że sytuacja między wami jest napięta. Chanell co prawda nie powiedziała mi o co dokładnie chodzi i co jest w tych waszych PW, ale domyślam się, że nic przyjemnego.
Nie stawiaj mnie więcej przed takim wyborem. To żadna przyjemność. Mowa srebrem, milczenie złotem. Tyle razy mówiłaś mu, że więcej nie odpiszesz i na co ci to było?

Przykro mi
J."

Nie żałuję swojej decyzji i cały czas ją wczoraj podtrzymywałam. Pomimo nacisków twoich i twoich przyjaciół. Nie jestem przekupna. Jedyne, czego żałuję to że był moment, kiedy zdecydowałam się przed tobą otworzyć i powiedziałam sporo na swój temat. Niewielu użytkowników wie o mnie cokolwiek, a ty wiedziałaś dużo. Przykro mi, że intuicja mnie zawiodła i wiedz, że właśnie przez takie osoby jak ty jestem w życiu ostrożna, a zaufaniem obdarzam tylko tych, z którymi spędziłam bardzo dużo czasu na szczerych, dwukierunkowych rozmowach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 22:22:02 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
ptak
Gość
« Odpowiedz #509 : Kwiecień 15, 2010, 22:46:38 »

Darku, założyłeś jakiś czas temu wątek o etyce.
Etyka, to nie definicja, to przejaw naszych postaw, to wybory, czasami nawet wbrew prawu.
Jest w regulaminie zapis o tajemnicy korespondencji na PW. I jestem jak najbardziej za.
Lecz jest też prawo do bycia nie opluwanym ani poniżanym przez innych, nawet na PW.
Uważam, że w takich sytuacjach dopuszczalne, a nawet właściwe jest złamanie zakazu regulaminu
i ukazanie dowodu, by zachować prawo do nietykalności osobistej. To, co zaprezentował
swoimi wypowiedziami marek324 mówi samo za siebie. Nie podjęcie zaś przez władze forum
odpowiednich kroków jest wysoce nieetyczne.

Chanell, Rafaela i Thotal mieli prawo bronić się w ten sposób,
gdyż naruszone zostało ich dobro osobiste. I to nie oni powinni ponieść konsekwencje.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 23:01:29 wysłane przez ptak » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #510 : Kwiecień 15, 2010, 22:49:01 »

A kiedy wypowiesz sie Darku w mojej sprawie. Co ja Tobie takiego zlego zrobilam na tym forum, czy komukolwiek.

Chciałbym mieć tyle czasu, by natychmiast móc reagować na wszystko, co dzieje się na forum. Niestety mam dużo pracy, a czas jaki poświęcam na forum staram się wykorzystać na sukcesywne rozwiązywanie spraw tu zaistniałych.

W kontekście Twej sprawy, >Rafaelo<, choć uważam że jesteś w pewnym sensie ofiarą tej sytuacji, chciałbym zwrócić uwagę na całokształt.
od dłuższego czasu przyglądam się i przychylam do wniosków niektórych forumowiczów, by minusować tych, którzy "ponoć" złamali regulamin. Nie będę podawał przykładów, są dostępne tu:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=790.0

Jednym dałem minusa, innym - tym w których przypadku uważałem, ze interpretacja posunęła się już za daleko - ująłem.
Właśnie o tę "interpretację" mi chodzi.
Może ta sytuacja wreszcie Was obudzi, może wreszcie niektórzy sobie uświadomią, że jest to otwarte forum i każdy, bez względu na swe poglądy ma prawo tu pisać.
Podstępne czepianie się słówek, jak widać obróciło się przeciw tym, którzy tę metodę obrali za sposób na uciszenie niewygodnych, czy też niechcianych forumowiczów.
Cierpliwie czekałem, świadomy faktu iż wreszcie "trafi kosa na kamień" i doczekaliśmy się. Żałuję, ze padło akurat na >Rafaelę<, ale jak już niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, w potyczkach często obrywają najmniej winni.
Myślę, i mam niekłamaną nadzieję, że wszyscy wyciągniemy z tego przykładu odpowiednie wnioski.

===========================================================================

Darku, założyłeś jakiś czas temu wątek o etyce.
Etyka, to nie definicja, to przejaw naszych postaw, to wybory, czasami nawet wbrew prawu.
Jest w regulaminie zapis o tajemnicy korespondencji na PW. I jestem jak najbardziej za.
Lecz jest też prawo do bycia nie opluwanym ani poniżanym przez innych, nawet na PW.
Uważam, że w takich sytuacjach dopuszczalne, a nawet właściwe jest złamanie zakazu regulaminu
i ukazanie dowodu, by zachować prawo do nietykalności osobistej. To, co zaprezentował
swoimi wypowiedziami marek324 mówi samo za siebie. Nie podjęcie zaś przez władze forum
odpowiednich kroków jest wysoce nieetyczne.

Chanell, Rafaela i Thotal mieli prawo bronić się w ten sposób,
gdyż naruszone zostało ich dobro osobiste. I to nie oni powinni ponieść konsekwencje.

Pozdrawiam


Zgadzam się z Tobą, jednak ten sam punkt regulaminu mówi o dwóch osobach, które mogą udzielić zezwolenia na publikowanie pw na forum.
Żadna z tych osób takiej zgody nie wyrażała.

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 13:13:42 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #511 : Kwiecień 15, 2010, 23:06:26 »

Darku , zareaguj na post Ptaka. Odpowiedz.
Staram się jak najmniej tu przebywać, bo mnie w tym wątku wszystko razi. To jest wojna na ega, na tożsamości. Nikt nie wygra - to z góry wiadomo. Ale nie wytrzymałem, bo  sam czuje to, co i Ptak. Rozgoryczenie faktem, że marek324 zbluzgał , potocznie , i po imieniu rzecz nazywając , nasze forumowiczki na PW. Użył obelżywych słów wobec kobiet. Czy ty sam byś tak postąpił ?
Nie zasłaniaj się tu regulaminem, bo każdy regulamin traci moc wobec godności i nietykalności osobistej , która jest gwarantowana przez sam fakt urodzenia się człowieka.To jest prawo Konstytucyjne ponad jakimikolwiek regulaminami.

Poza tym ....
Który prawdziwy mężczyzna tak postępuje wobec kobiety ? Nie mieści mi się to w głowie. Jeśli i Tobie nie mieści się to, to zareaguj, nawet, jeśli to jest Twój przyjaciel , albo przyjaciel Janneth. Wyraź swoją opinię, proszę. Bądź mężczyzną.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 23:09:10 wysłane przez east » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #512 : Kwiecień 15, 2010, 23:16:41 »

Działania krzywdzące innych nie powinny być chronione tajemnicą korespondencji.
Byłoby to sankcjonowaniem zła…
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #513 : Kwiecień 16, 2010, 07:45:03 »

Też nie lubię tego tematu.... ale czemu nagle Rafaela jest potraktowana najgorzej? najsurowiej ukarana



oki to  z innej strony dlaczego Rafaela pomimo, ze założyła bardzo dużo tematów nie dostała plusa? przynajmniej takowego nie widziałam hmmmm

lista założonych wątków to : 43

najpoularniejsze to:

1"leki z bożej apteki" -  odpowiedzi na ta chwile 103

2 Co jemy i co je nas" - odpowiedzi 60

3 Atykoncepcja - odpowiedzi  82

4 Galeria pelna ludzkich zwlok " Swiat ciala"  - odpowiedzi - 59

5 Przebaczenie- jest aktem woli nie uczuciem  - odpowiedzi - 94

6 W ANIELSKIM KREGU  - odpowiedzi 110 wyswietleń ponad 2 tys

7 Moje tworzenie - odpowiedzi - 91


- założenie popularnego na forum tematu (min. 50 odpowiedzi). Użytkownik o tym fakcie powinien
   poinformować administratora poprzez Prywatną Wiadomość. W jej treści uwzględnić tytuł wątku
   oraz ilość udzielonych w nim odpowiedzi. Jeden temat pow. 50 postów jest równoważny z
   przyznaniem +3pf.


Piszę nie na PW tylko publicznie, ponieważ liczę, że ta sprawa nie "zginie"

  tak więc proszę o nadanie przynajmniej po 2 plusy za te popularne tematy

Pozdrawiam Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 09:27:57 wysłane przez wiki » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #514 : Kwiecień 16, 2010, 11:51:50 »

ponieważ jak widzę emocje już nieco opadły więc chyba najwyższy czas abym w końcu i ja wypowiedział parę słów tytułem wyjaśnienia.
 
ale chciałbym zacząć od czegoś innego. rafaela, chanell, kiara i thotal. chciałbym was przeprosić. o powodach mojego postępowania zaraz, teraz jednak chciałbym abyście wiedzieli iż mimo że treść moich postów do was był jak najbardziej świadomy i celowy, jest mi niezmiernie wstyd za formę w jakiej zostały zredagowane.
przeprosiny kieruję również do darka i janneth. jest mi niezmiernie przykro że staliście się mimowolnymi nie tylko świadkami, ale również uczestnikami całego zdarzenia.
 
myślę, a przynajmniej chciałbym aby każdy z nas z zaistniałej sytuacji wyciągnął lekcję dla siebie.
rafaela, chanell, kiara i thotal. to że nadajecie na jednej płaszczyźnie świetnie się przy tym rozumiejąc nie świadczy o tym że jesteście nieomylni. łatwo lubić kogoś podobnego do nas samych. łatwo polubić kogoś kto nam zawsze przytakuje i zawsze zgadza się z naszym zdaniem.
niestety nie wszyscy się zgadają z waszymi poglądami, wchodzili i nadal będą wchodzić z wami w dyskusje, czasami nawet bardzo ostre. taki jest już ten świat. i wzorem apelu darka chcąc normalnie funkcjonować w różnych grupach należy założyć że do sytuacji konfliktowych będzie dochodzić - więc nie twórzecie sobie warunków szklarniowych wyłącznie dla ludzi zgadzającymi się z waszymi poglądami. jest to forum otwarte i zawsze się znajdzie ktoś kto się z wami nie zgodzi.
rozwiązaniem problemu nie jest - tak jak miał to w zwyczaju robić thotal - notoryczne kasowanie moich postów do kosza bez podania żadnej przyczyny, bez względu na to czy było to uzasadnione czy nie.
rozwiązaniem problemu również nie jest założenie że skoro jesteśmy taką zgraną paczką to będziemy sobie manipulować ludźmi niezgadzającymi się z naszym światopoglądem. bo to rafaela kogoś podpuści, komuś puszczą nerwy a chanell w tym momencie będzie miała powód do ukarania gościa aż do momentu jak sobie daruje to forum.
tym bardziej że uzasadnienia chanell były bardziej próbą obrony koleżanki czy to w zasadny, czy też nie zasadny sposób. bo zazwyczaj merytoryka uzasadnienia złamania regulaminu była po prostu kiepska.
problem polega jednak na tym że chcąc manipulować kimkolwiek nie można się dać ponieść emocjom. mimo jak napisałem wcześniej każdy z was otrzymał ode mnie wulgarny post - za który jest mi niezmiernie wstyd - przypominający post faceta któremu puściły nerwy była to świadoma i celowa decyzja.
resztę każdy już zna z forum.
pozwoliliście się rozstawić na szachownicy niczym figury w szachach. i zagraliście dokładnie tak jak wam zagrałem. w public relations nazywa się to "zarządzaniem przez konflikt". jedna z prostszych metod socjotechnicznych. i oto manipulujący stali się zmanipulowani. mimo iż po całym tym zdarzeniu pewnie macie o mnie bardzo złe zdanie chciałbym abyście mi uwierzyli - jesteście osobami bardzo podatnymi, i zwłaszcza przez to jesteście osobami którymi bardzo łatwo manipulować. czy wyciągniecie z tego coś dla siebie pozostawiam waszej decyzji.
 
darek, janneth - zrobiliście na mnie duże wrażenie. tym bardziej jest mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji.
 
a na temat punktowania uczestników forum już każdy chyba zdążył sobie wyrobić zdanie. chyba dość jasno przedstawiłem jak można go wykorzystać do własnych celów jeśli jest się osobą choć trochę inteligentną. punktowanie jest złym pomysłem. i powinno zostać jak najprędzej zlikwidowane. wszak forum ma służyć ścieraniu sie poglądów a nie wzajemnym punktowaniu się. i nie bawcie się w manipulowanie ludźmi. zawsze się znajdzie ktoś lepszy od was. zaręczam.
 
kiara, rafaela, thotal, chanell, darek i janneth - jeszcze raz was serdecznie przepraszam. zwłaszcza ciebie janneth.
 
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #515 : Kwiecień 16, 2010, 12:38:32 »

Marek jestem pod wrażeniem.......

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #516 : Kwiecień 16, 2010, 13:25:36 »

Cytat: wiki
Też nie lubię tego tematu.... ale czemu nagle Rafaela jest potraktowana najgorzej? najsurowiej ukarana

Tak na pierwszy rzut oka to wygląda, jednak należy pamiętać, że jest to konsekwencją złamanie regulaminu w jednym z najbardziej drastycznych punktów, a co za tym idzie najsurowiej punktowanym.
Regulamin jednak uwzględnia możliwości dodawania punktów i jestem przekonany, ze >Rafaela< szybko będzie miała zredukowane te minusy.

Cytat: marek
punktowanie jest złym pomysłem. i powinno zostać jak najprędzej zlikwidowane

Póki co punktacja jeszcze funkcjonuje i musimy o tym pamiętać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 13:26:43 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #517 : Kwiecień 16, 2010, 13:29:11 »

pozwoliliście się rozstawić na szachownicy niczym figury w szachach. i zagraliście dokładnie tak jak wam zagrałem.

Nie doszło by do tego, gdyby posłuchali administratorów, którzy jak wiem prosili by wszelkie posty od ciebie były przez nich ignorowane. I tu wygrały dwa czynniki: brak zaufania do Darka czy Stolo + ego. Oba też doprowadziły do próby usunięcia cię z forum. Najpierw w sposób bardzo delikatny dziewczyny zaczęły mi sugerować, że o czymś nie wiem, a twoje zachowanie jest poniżej pasa. Potem tak jak napisałeś;

bo to rafaela kogoś podpuści, komuś puszczą nerwy a chanell w tym momencie będzie miała powód do ukarania gościa aż do momentu jak sobie daruje to forum.

Przykładem próby usunięcia niewygodnej osoby (ciebie) z forum było np. to:

Mało tego - ustosunkuję się jeszcze do czegoś.
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=4991.msg58025#msg58025

Jest to wypowiedź za którą Chanell przyznała Markowi -1pf podpierając się złamaniem następujących dwóch punktów:
1. zwalczane będą wszelkie przejawy chamstwa i obrażania użytkowników. Posty stanowiące
  naruszenie czyjejś godności będą sukcesywnie usuwane przez moderację. W wypadku wypowiedzi z
  użyciem słów powszechnie uznanych za obraźliwe, autor zostanie ukarany ostrzeżeniem (-1pf)
2. Uwagi dotyczące poprawnej pisowni należy zgłaszać autorowi
   używając Prywatnej Wiadomości.

O ile za drugi poza usunięciem nie przysługuje żaden ujemny pf, to za pierwszy i owszem. Punkt by się należał, GDYBY było w tekście słowo powszechnie uznane za obraźlwe. A więc czytam wypowiedź Marka i do diaska... Nie ma nic. No może w ostateczności, gdybym miała już na siłę szukać haka - uparłabym się na słowo 'trucizna' użyte w sformułowani:

"trucizną nazwałbym raczej działanie takich osób jak ty, kiara etc, a raczej głoszone przez was treści."

Ale jak to? Marek mówi tak, jakbyś to ty pierwsza tego słowa użyła. Czytam więc twoją wypowiedź, która z resztą została zacytowana i co widzę?

"Twoja dzialalnosc na forum rujnuje wszystko co masz pod reka, ty nic nie budujesz, jestes
chodzaca trucizna, ktora oryskujesz  wszystkich i na okolo"

Więc mamy prowodyra i tego, co się dał sprowokować, a może na odwrót, bo oboje się wzajemnie nakręcacie. W tej sytuacji jednak tylko Marek został ukarany, a wina leży ewidentnie po obu stronach.

Darek cofnął tego minusa (http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=790.msg58247#msg58247) i pewnie od tej sytuacji zaczął baczniej przyglądać się sprawie.
Tylko osoby bezstronne mogły to dostrzec. Te, które na pierwszym planie stawiały osobiste sympatie i antypatie były zaślepione. Szkoda i żal mi, że takie decyzje podejmowane są nie w zgodzie z własnym sumieniem, a za silną potrzebą przynależności do grupy. Czasem lepiej jest się na kimś zawieźć niż tkwić w relacji, w której z każdym dniem coraz bardziej zatraca się samego siebie. Jednak to wymaga odwagi i często - narażenia się na wysłuchiwanie przykrości od ludzi, którzy kiedyś nazywali się naszymi "przyjaciółmi". Dlatego nie przepraszaj mnie za nic. To jest lekcja, jaką ja wyniosłam. Nie potrzebuję mieć wielu przyjaciół, z których każdy jeden się obrazi jeśli ośmielę się mieć własne zdanie. Wystarczy mi jeden, który będzie mnie wspierał w obojętne jakiej sytuacji, bo będzie cenił mnie za odwagę bycia sobą i działania w zgodzie z własnymi wartościami. To jest właśnie trudniejsze, ale trwalsze niż:

łatwo lubić kogoś podobnego do nas samych. łatwo polubić kogoś kto nam zawsze przytakuje i zawsze zgadza się z naszym zdaniem.

darek, janneth - zrobiliście na mnie duże wrażenie. tym bardziej jest mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji.

Darek od zawsze był, jest i będzie uczciwym i dobrym człowiekiem. Drugiego takiego na tym forum nie znajdziesz. Współczuję mu z całego serca, że musiał wysłuchać tak wielu niemiłych słów pod swoim adresem, że był posądzany o stronniczość i że był mu wypominany nawet brak czasu! Nie każdy ma cały dzień na siedzenie na Cheopsie. I jeśli ktoś nie potrafi uszanować, że inni mają obowiązki (rodzinę, pracę) to przynajmniej mógłby pohamować się z tego typu złośliwościami wykrzyczanymi publicznie, a ograniczyć do wysłania PW z uprzejmym przypomnieniem o dręczącym problemie. Temat musiałam zamykać, ponieważ był nawał powtarzających się postów, a wśród takiej ich ilości ktoś, kto wszedłby na chwilę wieczorem, osiwiałby prędzej niż doszedł do sedna. Nikt... Nikt sobie nie wyobraził, ile czasu poświęca administrator czy moderator na zaznajomienie się z tematem na tyle gruntowne, by z racji pełnionej funkcji mógł wyciągnąć obiektywne wnioski.

kiara, rafaela, thotal, chanell, darek i janneth - jeszcze raz was serdecznie przepraszam. zwłaszcza ciebie janneth.

Cieszę się, że to napisałeś. Nie powiem, że jestem pod wrażeniem. Jestem ci za to po prostu wdzięczna.





Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #518 : Kwiecień 16, 2010, 13:45:36 »

Dziekuje bardzo , ale ja sie na to nie nabralam i nie nabiore ponownie.

Dla mnie nie licza sie az tak bardzo wypowiadane slowa , a efekty , ktore przynosza.

Efekty sa az nadto widoczne.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps marek324 nie dopisuj sobie splendorow , ktorych nie osiagnoles.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 21:45:03 wysłane przez Kiara » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #519 : Kwiecień 16, 2010, 18:30:11 »

Ja nie dziekuje  za nic, bo nie mam za co.. Przeczytalam jesze raz ostatnie wypowiedzi i dalej wielka gloria dla glowynych bochaterow . Dla mnie moze pozostac tak jak jest, juz nigdy nie bedzie to forum takie jak bylo.
Niestety pozostal bardzo duzy niesmak, nie stalo sie prawie nic, co by moglo zmienic cala sytuacje. Nie wiem czemu maja sluzyc te przeprosiny, bo z tekstu wychodzi na to ze i tak jestesmy .............. . Ogromna pochwala
dla modow, moga sie cieszyc jak swietnie funkcjonowali przez ostatni czas, gratuluje i ja tym osoba. Cieszcie sie , ze Marek Was docenil. Tobie Marku zycze dalszych osiagniec na tym forum, a moze dostaniesz stanowisko
gdzie bedziesz mogl rozwinac swoje zdolnosci dolowania przyzwoitych ludzi.
       To forum bylo i jest mi bardzo bliskie. To co sie stalo w ciagu ostatnich tygodni, nie tylko mi, ale wielu
osoba nalezacym do tego forum zostala wyzadzona bardzo duza krzywda. Widac modowie dalej nie zdaja sobie sprawy, jak bardzo zostalismy zle potraktowani jako starzy forumowicze. Nie jestem niczemu winna, moi
koledzy i kolezanki tez nie. Udzielalam sie na tym forum poltora roku, nigdy nie dazylam do nieporozumien,
dla mnie rozwoj duchowy jest czyms innym. Napewno nie dolowaniem intelektualnym, wmawianiem nieprawdziwych informacji i karaniem niewinnych osob. Mam nadzieje, ze z czasem przyjda lepsze czasy dla tego forum.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 18:41:53 wysłane przez Rafaela » Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #520 : Kwiecień 18, 2010, 11:31:21 »

 Witam wszystkich,
obojetnie co przyswiecalo , jakie wspaniale intencje za tym staly ( zwykle dla czyjegos "dobra" )
to jakiekolwiek eksperymentowanie na ludziach bez ich zgody jest wysoce obrzydliwe.To nie sa obiekty 1 2 3 .... tylko zywi ludzie z delikatna struktura psychiczna , ktora nalezalo chronic.
Poza tym "efekty uboczne"  tego eksperymentu graja tutaj duza role i sa duzo wazniejsze niz on sam.
Dlatego uwazam , ze przeprosiny kwalifikuja sie raczej jako nastepny eksperyment  a nie jako
szczere wyznanie. I jesli sie z tym socjotechnik nie liczy, to jest to dowod na nieetyczne podejscie.
Moim zdaniem trzeba "wyjsc" poza regulamin ( swiat sie nie zawali przez to i w koncu ma on byc dla ludzi a nie przeciw nim) czy tez uczynic go bardziej czulym na tego typu ataki. Wskazana lepsza
wspolpraca admina i modami a jesli i to za malo, to podac do publicznej dyskusji.
pozdrawiam
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #521 : Kwiecień 18, 2010, 12:11:18 »

Witaj Acentaur,
Świetnie to ująłeś, mam podobne odczucia. To, co zaprezentował marek324 było obrzydliwe
i mam jedynie nadzieje, że eksperymentator już to zrozumiał…  jak również odpowiednie wnioski
wyciągnęła Administracja forum. Czas na uzdrowienie tego, co chore…
Pozdrawiam
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #522 : Kwiecień 18, 2010, 16:35:20 »

Cytuj
Tak na pierwszy rzut oka to wygląda, jednak należy pamiętać, że jest to konsekwencją złamanie regulaminu w jednym z najbardziej drastycznych punktów, a co za tym idzie najsurowiej punktowanym.
Regulamin jednak uwzględnia możliwości dodawania punktów i jestem przekonany, ze >Rafaela< szybko będzie miała zredukowane te minusy.

śmiem wątpić  Mrugnięcie jak widać na załączonym obrazku  Niezdecydowany

Pozdrawiam:)
Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #523 : Kwiecień 18, 2010, 19:05:33 »

 Uśmiech

Nie chciałam sie odzywać  już wiecej  w tym temacie, ale ostatnie posty wzbudziły moje watpliwosci.
Prosze wiec o wytłumaczenie mi tych wątpliwosci .Czytam Wasze posty ,dotyczace naszego rozwoju ,zgadzam sie w wiekszosci z nimi i staram sie jak moge, wprowadzac to w zycie....Ale nie rozumiem...Jak to jest?
Mamy wpływ na nasza rzeczywistosc ,tworzymy ja czy nie?
Kiedy Rafaela dostała karę, zaczęłam się zastanawiać...jak to sie stało ,ze to taka  rzeczywistosc stała sie jej udziałem.Poczytałąm posty w których ciagle powtarzała,ze  walczy o pokój na forum...pomyslałąm sobie po co?
Przeciez skoro chce osiagnac pokój, to nie moze ciagle powtarzać ,ze go nie ma....Czy nie lepiej tworzyc ten upragniony pokój, niz o niego walczyc.Zadałam sobie pytanie, jak mogła ten cel cel osiągnac.Ja przede wszystkim   nie prowadziłabym wojny na słowa .Wojna ta ciagnie sie od kilku miesiecy. A  gdybym otrzymała obelgi na WP.,zignorowałabym nadawcę na pewno.Przeciez jak pisze Janneth ,proszono ja o to dzien wczesniej.Jakjej wiec pomóc?
Czy, tak jak proponuje wiekszosc anulowac punkty ,czy pozwolic jej przezyc to doswiadczenie.Wytłumaczyc dlaczego taka sytuacja zaistniała.doprowadzic do tego ,zeby przemyslała czy naprawde jej winy w tym zupełnie nie było....No chyba ,ze tworzenie rzeczywistosci nie tak całkiem zalezy od nas..
Przeciez od ludzi ,którzy wiedza wiecej ,oczekuje sie wiecej.Swiat powinismy akceptowac taki jaki jest...z markiem czy bez niego...nie znaczy to, jak gdzies powiedział Silver..,ze akceptacja znaczy aprobata...(jedno zdanie a jak bogata tresc...) Moze teraz czas na to, by na tym etapie odrobiła jakas lekcje..by w kółko nie musiała  powtarzac tych samych doswiadczen.W jakim stopniu wiec nasz los zalezy od nas.Dlaczego takie sytuacje, nie sa własnie rozkładane na czynniki pierwsze przez ludzi ,którzy wiedza wiecej.,.bysmy mogli wiedziec i stosowac w praktyce to co w teorii przekazujemy.Jestem przekonana ,ze ja nie doprowadziłabym do takiej sytuacji, bez wzgledu na to, jak marek by sie do mnie odezwał.Wierzę w Wasze nauki ,ze tylko ja decyduje o tym jak sie czuje ..czy czuje sie jak ofiara czyjegos postepowania czy jestem wolnym człowiekiem ,i prawa Wszechswiata w moim przypadku równiez działaja.Pomyslałm sobie ,ze na marka i jego rozwój w tym kierunku ,nie przyszedł jeszcze czas.Natomiast Rafaeli trzeba w ten sposób pomóc...Nie wzmacniac i budowac jej Ego,a spowodowac by nie popełniła tego rodzaju błedów i nie musiała powtarzac ciagle tych samych doswiadczen.Natomiast czytajac Was mysle ,ze gdzies popełniam bład w rozumowaniu....Szkoda by było, bo tego rodzaju rozumowanie ,bardzo sprawdza sie w moim zyciu .Przez mysl by mi nie przyszło kłocic sie o ujemne punkty...raczej starałabym sie to sobie wytłumaczyc ,w oparciu o uzyskana wiedzę ,jak to sie stało ,ze je dostałam.?.Moze warto by bylo załozyć wątek "Jak uzyskaną wiedze stosuje w zyciu prywatnym..Jestem
przekonana ,ze jest wiele przykładów, nawet tu na forum ,które mozna by pod tym kątem analizowac, i nie dopuscic do takich konfliktów.Nie rozodzic sie kto kogo krzywdził ,ale w oparciu o przykłady, starac sie wyjasnic dlaczego taka sytuacja ma miejsce.Moze pisze chaotycznie ,ale robie to pod wpływem impulsu...Taki był mój tok myslenia kiedy poparłam Janneth i nadal to robie..
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 19:13:17 wysłane przez Linda » Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #524 : Kwiecień 18, 2010, 19:58:08 »

widać Lindo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Uśmiech


Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 42 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

naprawiacze k-l st-fu rekogrupastettin pyn