Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 11:17:01


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 42 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pręgierz -> komentarze i pytania  (Przeczytany 444121 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #700 : Luty 12, 2011, 16:59:23 »

Janneth ja już z Tobą nie rozmawiać tak jak na gadu i tutaj będę Cię ignorował.

Pozwól, że sobie przypiszę tę niewątpliwą przysługę Chichot
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Lares50
Gość
« Odpowiedz #701 : Luty 12, 2011, 17:00:48 »

Ta larwa o której mówisz wierzyła w Twoje dobre intencje i słowa ale widać jesteś inna niż w rzeczywistości. I jeśli myślisz że nie masz masek to się mylisz. A co miałem zmienić? Jasno powiedziałem Ci że działam tak jak działam i mam w tym cel - skoro nie potrafisz tego pojąć i zrozumieć - współczuję. W żadnym miejscu Ciebie nie zaatakowałem wcześniej - a Ty teraz traktujesz mnie jak śmiecia widocznie zniżyłaś się do poziomu tych motyli...

==============================

Idę szkoda mi czasu i energii na Was...

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 20:17:56 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #702 : Luty 12, 2011, 21:05:55 »

Cytat: Janeth
Każdego, kto sądzi, że Sventer miał cokolwiek do powiedzenia odsyłam do śmietnika. To raptem ponad dwie strony powielania tego samego obrazka.

Oj, niemal dwie i pół strony. Smutny
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #703 : Luty 12, 2011, 22:19:32 »

Drogi  Artku ( arteq ) 
Cytuj
Chanell, bez niedomówień - tak, to ja zgłosiłem Twój post

Tak wiem że to ty zgłosiłeś,bo dostałam twoją skargę na pocztę.

Cytuj
Chanell dziwię się, że czujesz się w jakikolwiek sposób pokrzywdzona.

Wcale nie czuję się pokrzywdzona  Szok Szok gdzie to napisałam twoim zdaniem ?  Szok Podziękowałam tylko grzecznie Swenterowi za wstawienie się za mna ( uwazam że Darek miał rację dając mi minusa )

Cytuj
Co dziwniejsze z treści Twojego postu wynika, że było to działanie z pełną premedytacją,

Absolutnie nie !!! Wkleiłam filmik ponieważ byłam nim zszokowana,nie do końca zastanawiając się nad konsekwencjami. Kiedy się zorientowałam,było już za późno. Po za tym filmik był na forum chyba 2 lub 3 dni i nikt nie był urazony ,dopiero ty  Zawstydzony

Cytuj
chyba, że jako moderator uważałaś, że regulamin nie do końca Cię obowiązuje.

czy ty się dobrze czujesz ?  W którym miejscu wywyższam się jako moderator Coś jestem takim samym użytkownikiem jak ty . Jestem tylko człowiekiem który popełnia błędy i ponosi konsekwencje.


Cytuj
Dla jasności: krytyka tak - możemy założyć odpowiedni wątek nt. finansowania i tam sie wypowiadać, ironia, docinki - też tak,

jeśli bardzo chcesz to załóż taki wątek .

Cytuj
Jeżeli się mylę Chanell to proszę wyjaśnij mi co ono wnosi merytorycznie do dyskusji, zarzutów? No co? Co ma przedstawiać? Co symbolizować? Do jakich myśli skłaniać? Wytłumacz mi.

Nie mam zamiaru nic ci tłumaczyć ,a wnioski trzeba sobie wyciągnąć samemu.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #704 : Luty 12, 2011, 22:56:06 »

Wcale nie czuję się pokrzywdzona  Szok Szok gdzie to napisałam twoim zdaniem ?  Szok Podziękowałam tylko grzecznie Swenterowi za wstawienie się za mna ( uwazam że Darek miał rację dając mi minusa )
Tak to odebrałem - Twój post dziękujący za wstawiennictwo - "dziękuję że sie za mnie wstawiłeś". Według mojej subiektywnej oceny gdybyś całkowicie się poczuwała to spodziewałbym się usłyszeć coś w stylu "nie masz co mnie bronić, bo złamałam regulamin i poniosłam konsekwencje".

Cytuj
Co dziwniejsze z treści Twojego postu wynika, że było to działanie z pełną premedytacją,
Absolutnie nie !!! Wkleiłam filmik ponieważ byłam nim zszokowana,nie do końca zastanawiając się nad konsekwencjami. Kiedy się zorientowałam,było już za późno. Po za tym filmik był na forum chyba 2 lub 3 dni i nikt nie był urazony ,dopiero ty  Zawstydzony
Twoje słowa zdają się mówić coś odmiennego: Prawdę mówiąc spodziewałam się tego,ponieważ kiedyś chyba PHI został ukarany za coś podobnego. Więc miałaś pełną świadomość jak oceniane są pewne rzeczy z filmiku, także konsekwencje - pomimo tego przekleiłaś go.

Cytuj
Jeżeli się mylę Chanell to proszę wyjaśnij mi co ono wnosi merytorycznie do dyskusji, zarzutów? No co? Co ma przedstawiać? Co symbolizować? Do jakich myśli skłaniać? Wytłumacz mi.
Nie mam zamiaru nic ci tłumaczyć ,a wnioski trzeba sobie wyciągnąć samemu.
Zwykła ucieczka. Proszę o wyjaśnienie bo zakładam, że mogłem coś nieopatrznie odebrać, a nie chciałby błędnie oceniać. Ciekawy jestem Twoich wniosków - wszak to forum.

Co do 2 czy 3 dni milczenia:
po 1 - ostatnio na forum byłem w poprzednią niedzielę, następnie w piątek popołudniu - więc zgłoszenie nastąpiło chwilę po zapoznaniu się z treścią wątków
po 2 - już wykazywałem, że na tym forum jest wiele osób negatywnie nastawionych do KRK, dlatego ten sam czyn kierowany w stronę KRK jest akceptowany bez zastrzeżeń, natomiast wypowiedziany/skierowany w stosunku do innych jest już obrazą.


edit:
Mówisz coś o szoku w jednym zdaniu (co wskazywałoby, że nie pochwalasz pewnych treści z filmiku) by w drugim jakby temu zaprzeczyć pisząc "tylko Ciebie uraziło". Nie napisałaś również słowa komentarza który sugerowałby, że się nie zgadzasz i piętnujesz jakąkolwiek część filmiku. Więc proszę, rozwiej niejasności i określ się jednoznacznie - uważasz, że pewne treści (grafika po 9:02) są według Ciebie naganne czy też nie. Będę zobowiązany za jasną i klarowną odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 23:01:14 wysłane przez arteq » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #705 : Luty 12, 2011, 22:57:50 »

Jeszcze raz sie potwierdza ze musisz sie uczyc, nie zrozumiales tej przenosni z larwa i motylem. Lares 18, to ze nie owijam w bawelne, tylko ci dobrze radze  co powinienes robic, aby miec lepsza przyszlosc to jestem twoim wrogiem. Ja cie nie atakuje, ale widze ze swoje zycie spedzasz przy komputerze zamiast troszczyc sie o swoje jutro. Twoi rowiesnicy przygotowuja sie do matury, a ty walczysz z wiatrakami tak dlugo jak cie znam.
Dlaczego pisze o twojej przyszlosci, bo czuje sie w obowiazku wskazac ci droge a dlaczego to ty dobrze wiesz. Ja od serca zycze ci abys
sie obudzil i zaczal zapewniac swoje jutro bo wiesz ze nie masz na kogo liczyc.

Rafaela
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #706 : Luty 13, 2011, 00:06:24 »

Cytuj
Prawdę mówiąc spodziewałam się tego,ponieważ kiedyś chyba PHI został ukarany za coś podobnego.

Pisząc to miałam na mysli że spodziewałam się tego ponieważ zastałam twoją skargę na poczcie.


Cytuj
Mówisz coś o szoku w jednym zdaniu (co wskazywałoby, że nie pochwalasz pewnych treści z filmiku) by w drugim jakby temu zaprzeczyć pisząc "tylko Ciebie uraziło". Nie napisałaś również słowa komentarza który sugerowałby, że się nie zgadzasz i piętnujesz jakąkolwiek część filmiku. Więc proszę, rozwiej niejasności i określ się jednoznacznie - uważasz, że pewne treści (grafika po 9:02) są według Ciebie naganne czy też nie. Będę zobowiązany za jasną i klarowną odpowiedź

Ok. chcesz prawdy,to ją dostaniesz. Filmik znalazłam na facebooku ,włączyłam i chwilkę oglądałam ,ale zaraz przeskoczyłam  na inną zakładkę i tylko go słuchałam. Potem wrzuciłam na nasze forum ,nie ogladając go do końca. Kiedy wreszcie oglądnęłam po twojej skardze ,było już za późno .
Czy to klarowna odpowiedź ?
Arteq bez urazy,ale nie chce mi się roztrząsać już tego tematu. Zawaliłam,zostałam słusznie ukarana i po co dalej rozwijać temat ?
Acha i jeszcze chcę przeprosić wszystkich,którzy poczuli się urażeni tym filmikiem.
Nie wracam już do tego tematu.Koniec - kropka.

ps;
Cytuj
uważasz, że pewne treści (grafika po 9:02) są według Ciebie naganne czy też nie.

Tak są naganne
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 00:11:07 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #707 : Luty 13, 2011, 18:05:05 »

Dziękuję za odpowiedź.
W świetle powyższych informacji uważam, że pomimo spełnienia formalnych przesłanek na otrzymanie minusa należy od niego odstąpić. W związku z tym (pełnym oglądem okoliczności) oficjalnie proszę Darka o cofnięcie.   
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #708 : Luty 13, 2011, 22:54:05 »

Żartujecie prawda ? Dopiero teraz głupio się czuję  Zły Nie chcę żadnych ulg ,jestem takim samym uzytkownikiem jak wszyscy.Zawaliłam i powinnam ponieść konsekwencje. Zawstydzony
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #709 : Luty 14, 2011, 20:20:23 »

Pewnie, ze powinnaś no i poniosłaś.  Duży uśmiech
Każdemu z nas może się zdarzyć wstawienie czegoś, co nie do końca poznaliśmy, ja osobiście dość często tak miewałem, jednak jest to swego rodzaju czynnik łagodzący. Nie chcę przez to powiedzieć, ze teraz każdą taką wstawkę możemy sobie zamieścić i później tłumaczyć się w podobnym stylu.
"Raz nie zawsze" - czym innym jest gapostwo i czy innym świadome działanie, takie które już w założeniu ma na celu wyśmianie, wykpienie, poniżenie.
Wierzę Ci, że to nieuwaga.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #710 : Luty 16, 2011, 10:38:20 »

Chciałbym się oficjalnie dowiedzieć, kogo konkretnie obraziłem?
Moja wypowiedź dotyczyła systemu wykorzystywania ludzi przez WSZYSTKIE RELIGIE.
Moja wypowiedź nie służyła obrazie kogokolwiek, lecz jedynie do zobrazowania podejścia do zniewalających systemów zarządzania.
Jeśli nawoływanie do wolności obraziło kogokolwiek, to bardzo przepraszam... Smutny



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #711 : Luty 16, 2011, 21:24:17 »

 Darku Uśmiech

Wydaje mi się że źle zrozumiałeś Thotala i jego wypowiedź :
Cytuj
sZaleta religii polega na tym, że z intymnej potrzeby każdego człowieka TWORZY się szambonę...

Wydaje mi się że post tyczy wszystkich religii i nie obraża którejkolwiek z nich.Chyba że obraża twoim zdaniem wszystkie Coś
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #712 : Luty 16, 2011, 22:14:08 »

Na pewno nie mnie. Jestem tu jednak od pilnowania porządku, który jest uregulowany regulaminem. Ten z kolei stanowi, jak zamieściłem.
Czy kogoś obraziłeś. Nie mnie to osądzać, nie mam też zamiaru czekać na jakieś reakcje, przekroczony został regulamin przez Was dwóch.
Jeśli ktoś chce mi powiedzieć, że zwrot "szambonę..." jest niewinnym określeniem w stronę religii, to wybaczcie. Ja nie jestem religijną osobą, a dostrzegam pewne niemiłe przesłanie, tym bardziej ci, dla których religia jest czymś więcej niz tylko przyzwyczajeniem.
Jesteście inteligentnymi ludźmi i swe stanowisko możecie wyrażać w bardziej cywilizowany sposób.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #713 : Luty 16, 2011, 22:16:33 »

mam pytanie:

gdy mialem -5pkt (lub-6)
bezpodstawnie dodano mi do -7 , po mojej apelacji  tamte 2 posty sie przywrocily,
ale punkty zostaly (-7)

a teraz widze nagle -9 ..bez żadnych nowych upomnien w miedzyczasie, ani nieaprobownych przez cenzora artqa postow. Czemu zawdzieczam ten nieuzasdniany przyrost?
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #714 : Luty 16, 2011, 22:53:51 »

Przyrównywanie miejsca, z którego w kościołach chrześcijańskich głosi się kazania do szamba w temacie o zaletach religii miałoby nie być pogwałceniem naszego regulaminu? Z politowaniem
Obie wypowiedzi są ponadto offtopem. Wiedziałam, że kilkoro mocno skrzywdzonych przez "zniewalające" religie ludzi nie odpuści sobie możliwości rozmydlenia wątku. I nieistotne, że oprócz tego jednego założonego w dobrej wierze przez Rafaelę mają kilkanaście takich z negatywnym wydźwiękiem o religiach. To było działanie z premedytacją. Nabrudzić wszędzie, gdzie się tylko da.
Nawet jednego miejsca na tym forum nie ma, gdzie można by kulturalnie na temat religii porozmawiać. Bez prostackich porównań, nieokrzesanych wypowiedzi i wszechobecnego niezadowolenia i psioczenia.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #715 : Luty 16, 2011, 23:22:41 »

Po szaletach na szambonach dostałem minusia, to prawie jak order za zasługi...  Duży uśmiech


ludzie nie rozumiejący metafor, czytający tylko technicznie zaprogramowane uwarunkowania, bardzo chętnie osądzają i jeszcze chętniej karzą, mają poczucie władzy i dominują w swoim iluzorycznym świecie.


Pozdrawiam wszystkich poszukujących - Thotal Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #716 : Luty 16, 2011, 23:49:12 »

Czy szambala też ma coś wspólnego z szambem?   Duży uśmiech
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #717 : Luty 16, 2011, 23:55:51 »

Czy szambala też ma coś wspólnego z szambem?   Duży uśmiech

Ptaku, nie zgrywaj się. Shambhala... - i to nie jest polski wyraz, a zapożyczony
(w dodatku nazwa własna).
http://www.himalaya-wiki.org/index.php?title=Szambala

Znajdziesz mi jakąś shambonę, która miałaby związek z zaletami religii
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 23:59:04 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
ptak
Gość
« Odpowiedz #718 : Luty 17, 2011, 00:09:13 »

Na cenzurę jedynie śmiech… a shambona brzmi całkiem oryginalnie… i jaka treściwa…  Duży uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #719 : Luty 17, 2011, 00:49:04 »

Każdy kieszonkowiec ma pewne zalety...
Jak go złapiesz i dasz mu w pysk, to PRAWO stoi zawsze po stronie złodzieja.
Moja wypowiedź na temat zalet religii była kabaretową formą wyłuskania absurdu jej funkcjonowania, ale przecież nie mogę żądać od wszystkich poczucia humoru Smutny



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #720 : Luty 17, 2011, 08:36:17 »

A że tak spytam Was w domu nikt kultury i szacunku nie nauczył?
Jak jest kilkanaście wątków krytykujących religię to czemu tam nie możecie sobie popisać o szambie?

Nauczcie się, że jak się wchodzi do czyjegoś domu (albo na czyjś wątek) to nie jest kulturalnym wylewać pomyje na głowę gospodarza - tym bardziej, że gospodarz sam jest miły i nikogo nie uraża.

Wasza arogancja przypomina mi dowcip:

Kierownik obozu chciał się zabawić i wziął dwóch Żydów. Powiedział im, że kto wskoczy na mur (wysoki na 3m) ten dostanie obywatelstwo niemieckie i go wypuszczą z obozu.
Żydzi się ucieszyli, ale że mur był wysoki musieliby sobie pomóc w wejściu. Jeden mówi do drugiego: "Ja cię podsadzę, a ty mnie potem wciągniesz". I tak też zrobił. Podsadził kolegę i teraz mówi "weź mnie za rękę i mnie podciągnij". Na co tamten: "Spadaj Żydzie!".

I ten smutny dowcip Was mi przypomina. Niby tacy dojrzali i uduchowieni, ba... niemal latające konie (pegazy wiemy jak skończyły) bez klapek na oczach, ale jak przyjdzie co do czego to się okazuje, że zwykły prostak niezdolny do jakiejkolwiek solidarności z kimś kto nie należy do jego kółeczka wzajemnej adoracji. I tak możecie sądzić, że skoro jakiś dowódca obozu Was namaścił na równego sobie, to jednak jest to tylko iluzoryczne, ani nie jesteście lepsi od innych ani gorsi... Może jedynie zbyt zadufani w sobie...
A dopóki nie nauczycie się traktować innych z szacunkiem będziecie pewnie w oczach wielu ludzi tylko rozkapryszonymi bachorami co to latać się jeszcze nie zdążyli nauczyć a chodzić już zapomnieli.
Przykre to, bo wydajecie się inteligentnymi ludźmi ale jak mawiają: lepiej być miłym idiotą niż chamskim mędrcem.
Zapisane
purattu
Gość
« Odpowiedz #721 : Luty 17, 2011, 09:05:00 »

<a href="http://www.youtube.com/v/sV5__Z7c_vE?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/sV5__Z7c_vE?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;510&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/sV5__Z7c_vE?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/sV5__Z7c_vE?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;510&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>


a potem zaczal spiewac
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 21:55:07 wysłane przez janusz » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #722 : Luty 17, 2011, 10:05:20 »

Zlote slowa. Wyszliscie z tej szambali jak Zablodzki na mydle. Radze najpierw dowiedziec sie co znaczy dane slowo, zanim sie go uzyje.
A slowo to oznacza duzo dobrego , pieknego i szlachetnego. Dziekuje.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 10:05:49 wysłane przez Rafaela » Zapisane
cigar
Gość
« Odpowiedz #723 : Luty 17, 2011, 10:29:40 »

Val Dee nic dodac nic ująć...
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #724 : Luty 17, 2011, 13:29:54 »

Czy można zabronić komuś bycia wolnym?

Cenzura stoi jedynie na straży formy wyrażania wolności. Dalej nie sięga, bo cenzura to program. Wszechobecny. Każdy go ma. Jeśli uda się cenzorowi ucieczka z programu, stanie się wolny.
Niezrozumienie czyjegoś przekazu budzi opór i rodzi osąd. Wyłażą własne demony i to jest szansa, często zaprzepaszczana poprzez pójście na łatwiznę krytykanctwa, zamiast pomyślunku.
Ucieczka udaje się nielicznym.

Miłego dnia.  Uśmiech


Ps. Oczywiście, że wiem co znaczy Shambala, użycie jej nazwy było celowe, dla lepszego efektu. I efekt był. Ujawnił wiele, choć niewielu zobaczyło. 
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 42 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 4.035 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

k-l naprawiacze kociaprzystan st-fu pyn