Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 30, 2024, 18:11:01


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: upadek religii 2009  (Przeczytany 360618 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #775 : Grudzień 06, 2009, 21:20:11 »

Trzymajmy się faktów - napisano/Łobos wyartykułowała, że W 2009 r. upadną religie.
W 2009, a nie od 2009 - to różnica i dziwię się Tobie Phi, że w wielu tematach nawołujesz do ścisłości słów, a tutaj nagle taka wyrozumiałość, taki wyjątek...
Kiara również napisała w czerwcu 2009 r., że struktury legną w czasie od 3 DO 6 miesięcy.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #776 : Grudzień 07, 2009, 10:06:23 »

Wydaje mi się że jednak powoli upadają .Dzisiaj na pierwszej stronie portalu interia został zamieszczony ciekawy(moim zdaniem) artykuł. Co raz wiecej ludzi widzi niedoskonałość KK ,nie tylko ludzie z tego forum.


"O kościele katolickim i papieżu PolakuAutor: Ultral (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: kościół, katolicyzm, Jan Paweł II, ateizm, tolerancja

2009-12-04 13:46:59



fot. AFP
W dzisiejszych czasach, w kraju którym 34,2 mln obywateli na 38,2 mln deklaruje za swoją religię, religię katolicką, katolicyzm jest często opluwany i szydzi się z niego. Chciałbym przedstawić wam mój pogląd na sprawę wiary, kościoła, a także relacji między katolikami i między nimi a ateistami.
Jako, iż celem, który sobie postawiłem w tym felietonie, nie jest sucha obiektywna ocena faktów, lecz wyrażanie własnej opinii, więc poniekąd własnego siebie, zacznę od deklaracji. Jestem katolikiem i tak jak wielu innych mogę na siebie powiedzieć "wierzący, nie praktykujący". Zaraz wiele osób, z reguły starszych, wychowanych w pewnym przeświadczeniu o mądrości i wielkości kościoła opluje mnie, iż kogoś takiego jak nie praktykujący katolik nie ma, gdyż albo jest się katolikiem i się praktykuje, albo się nim nie jest. Uważam to za bzdurę i spróbuję obalić tą opinię w dalszej części mojego tekstu.

Często śmiejemy się z ludzi epoki średniowiecza. Wyśmiewamy ich ciemnotę i zacofanie. Sami jednak nie widzimy jak bardzo jesteśmy do nich podobni, robimy to samo, nie zdając sobie z tego sprawy, a tak naprawdę zmieniły się tylko warunki wokół nas. Jeszcze ponad pięćset lat temu kościół katolicki poczynał sobie jak tylko chciał. Mordowanie pogan w imię Boga, nepotyzm, pijaństwo i liczne dziewki lekkiego obyczaju, których wśród wysokich stopniem hierarchów kościoła katolickiego było czasem więcej niż na dworach królewskich.'

Całość art. tu : http://interia360.pl/artykul/o-kosciele-katolickim-i-papiezu-polaku,28290
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #777 : Grudzień 07, 2009, 13:20:17 »

kk juz upadl wlasnie w tym roku, tak jak ameryka ale kolosy powoli sie wywracaja..ten skandal pedofilski to wlasnie upadek kosciola, normalni pedofile sa chorzy powinno sie ich kastrowac, zamykac na cale zycie, wieszac nie wiem co jeszcze, ale ksieza./...? jaka karme maja Ci ludzie , kto to jest?Coś
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #778 : Grudzień 07, 2009, 14:13:41 »

Kościół zabija właśnie to, z czym walczy... Język
Brak tolerancji dla odmienności seksualnej przyciągnął w szeregi kapłanów zboczeńców, a zboczeńcy są wynikiem fałszywej moralności, wartościowania człowieka i potępienia jego seksualności.
Fałszywy wstyd, unikanie wychownia seksualnego, to błędy kościoła z którymi teraz przyszło się zmierzyć.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #779 : Grudzień 07, 2009, 15:31:51 »

Mie rozxumiem 2 zdania, mógłbyś rozwinąć?
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #780 : Grudzień 07, 2009, 16:05:35 »

Czytałem kiedyś o księdzu który walczył z prostytucją, piętnował wszelkie jej objawy w całej okolicy, nawet poza parafią. Ta walka tak go pochłaniała, że w nocy jak złodziej musiał osobiście się przekonywać o słuszności swych poczynań w ramionach tych z którymi walczył za dnia Szok
To rozdwojenie zaprowadziło go do wariatkowa, bo potrzeby seksualne były w sprzeczności z przekonaniami, wpadł w cięzką depresję pochłonięty przez wyrzuty sumienia. To z czym walczył urosło w taką siłę, że w żaden sposób nie mógł sobie z tym poradzić.

Zawsze tak jest, że to z czym walczysz rośnie w siłę, a wrogowie Kościoła rozsadzają go od środka...



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #781 : Grudzień 07, 2009, 20:48:11 »

W takim razie zachowanie księdza było fałszywe, był obłudnikiem. Obłuda go złamała. To znany mechanizm występujący u ludzi.

Tak na marginesie: czy wg. Ciebie ludzie korzystający z usług prostytutek to zboczeńcy?
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #782 : Grudzień 07, 2009, 21:00:37 »

Artku, mam do ciebie pytanie. Czy to jest w pozadku, kiedy ksiadz idzie do prostytutki?
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #783 : Grudzień 07, 2009, 21:04:25 »

Rafaelo, przecież odpowiedź umieściłem w poście zaraz przed Twoim. Jeżeli potrzebujesz powtórzenia to oczywiście to zrobię:
W takim razie zachowanie księdza było fałszywe, był obłudnikiem. Obłuda go złamała.

Dodam: nie, jak najbardziej nie jest w porządku jeżeli idzie aby skorzystać z jej usług.

Odnoście ścisłego tematu wątku:
Miałem ostatnio możliwość porozmawiania z Muzułmaninem: u "nich" pomimo pewnych widocznych patologi również nie zamierzają upaść, tym bardziej przed końcem roku.
Znajomego Żyda nie mam - jeżeli ktoś ma to niech może zasięgnie u niego języka w tym temacie...
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #784 : Grudzień 07, 2009, 21:14:33 »

Tak na marginesie: czy wg. Ciebie ludzie korzystający z usług prostytutek to zboczeńcy?

Dlaczego wiec zadajesz takie pytanie Thotal?

Tak na marginesie, wielu mezczyzn idac do prostytutki idzie sie wyzyc i to czesto w okropny perfidny sposob.
Nie slyszales  o takich sytuacjach? Na pytanie dlaczego to robi, czesto oswiadczaja mezczyzni , ze szanuja swoja kobiete. itp.

A wogule to komu ta dyskusja ma sluzyc. Chanel podala link do artykulu, przeczytaj go i powiedz mi czy to sa klamstwa? Szkoda ze nie wstawila calego artykulu. Rece opadaja, czy ty tego wszystkiego nie widzisz i nie slyszysz, czy nie chcesz widziec i slyszec. To jest upadek kosciola, to jest ciezka patologia. Jak dlugo beda
zamiatac pod kanape, na ktorej siedza i tak sie pysznia? Moze mi odpowiesz tez na to pytanie.
Doszlo do tego ze ludzie boja sie wysylac dzieci na religie, czy do szkolek przykoscielnych bo sa dzieci molestrowane, nie tylko w Polsce.
Sprostuj to co teraz powiem. To nie jest jednokrotne, to jest masowe ze az sie rosza, chomoseksualizm,
molestrowanie nieletnich , wspolzycie z kobietami czesto zameznymi, dzieci sie rodza na konto malzonka
i aborcje z roznych zwiazkow. Powiesz dowody- to juz musisz sam rozpoczac zbierac dowody jesli uwazasz ze ja klamie. Jesli tacy ksieza z takimi grzechami ida przed oltaz , a przeciez to robia, to co powiesz mi ze to nie jest upadek, to jest jeszcze gorsze jak upadek.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 21:28:20 wysłane przez Rafaela » Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #785 : Grudzień 07, 2009, 21:54:05 »

Wyluzujta ludziki, w styczniu wychodzi Ali Agca i on już doprowadzi do upadku religii nie bujta się.
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #786 : Grudzień 07, 2009, 22:00:04 »

Nikomu nie jest latwo, a najgorsze  to ze ludzie wsrod nas mimo ze idzie im tak samo zachowuja sie
jak by zyli nie na tej ziemi. Smutne to, bardzo smutne.  Bardzo smutna Rafaela.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #787 : Grudzień 07, 2009, 22:09:32 »

Rafaelo, spróbuję krótko.

To o czym piszesz - te straszne patologie - niestety występują i nie zamierzam tego negować bo skłamałbym. Można rozważać jedynie na temat ich ilości - ale jeżeli się zgodzisz możemy to omówić później. Nadal jednak będę twierdził, że jest to upadek tych, poszczególnych osób, a nie KK/religii jako całości. Dlaczego tak twierdzę - z tego powodu, że założenia i wytyczne są wspaniałe, z realizacją - w pewnych przypadkach już znacznie gorzej. Podejrzewam, że jest to spowodowane jakością samego społeczeństwa - księża nie biorą się z kosmosu, wyrastają właśnie ze społeczeństwa.
Możemy dlatego mówić wyłącznie o upadku poszczególnych osób. Jak sama widzisz - i co mnie autentycznie cieszy - haniebne sprawy nie są już wmiatane pod dywan, wychodzą na światło dzienne - i bardzo dobrze. Dlaczego tak się dzieje - bo ludzie zamiast pokątnie pomrukiwać poczynili konkretne działania. Jestem przekonany, że to co widzimy jest tak naprawdę oczyszczaniem KK, przesiewaniem. Mam nadzieję, że coraz więcej będzie księży z prawdziwego powołania, tych którzy są prawdziwi w tym co robią. Sam znam wielu takich - stąd moja wiara, że KK oczyszczał będzie się z patologii. Przesłanie Jezusa jest naprawdę wspaniałe, czyny ludzi wsłuchujących się w nie również wspaniałe i ciągnące ten świat do góry.

Pytanie zadaję Thotalowi ponieważ wydaje mi się, że w związku z jego poprzednią wypowiedzią postawił taki znak równości. Wolę się upewnić. Prywatnie moje zdanie jest takie, że z klientami prostytutek nie do końca jest wszystko w porządku.

edit:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Benedykt-XVI-wzywa-na-rozmowe-o-skandalu-pedofilskim,wid,11755051,wiadomosc.html?ticaid=193d7
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 22:25:40 wysłane przez arteq » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #788 : Grudzień 07, 2009, 23:14:03 »

Dziekuje za odpowiedz. To milo ze potrafisz swoje stanowisko we wszytkich takich sprawach odpowiednio ocenic. KK w Polsce w spoleczenstwie gra bardzo wazna role, czy nie nalezaloby aby wyzsze wladze koscielne wziely sie za konsekwentne oczyszczenie, zadbanie o wewnetrzny spokoj w Polskim kosciele.
Kiedy w Niemczech wyszly na jaw brudy jakiegos ksiedza, to niestety ale natychmiast wszczeto dochodzenie,
a dany ksiadz zostal odsuniety z parafi i konsekwencje jakie poczyniono zostaly ogloszone do wiadomosci
publicznej. Moze sie zawsze zdazyc jakis przypadek, ale nie tak masowo jak w Polsce. Drazni mnie bardzo
ze stoisz prawie zawsze gotowy do ratowania sytuacji. To jest piekne, ze kk ma takich troskliwych wyznawcow, ale czy sobie na to zasluguje?. Mysle ze wiecej konsekwencji w dzisiejszych czasach jest bardzo, ale to bardzo potrzebna. Samo to ze kosciol Polski wydal tak wspanialego czlowieka jak K.Wojtyla,
nalezaloby nareszcie otworzyc okno i wziasc sie za pozadki od wewnatrz. Bardzo sobie tego zycze i mysle
ze jest ogromna ilosc ludzi o o podobnym zyczeniu. Pozdrawiam serdecznie, zamyslona Rafaela.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #789 : Grudzień 07, 2009, 23:18:42 »

Rafaelo, dla ścisłości: nie jestem wyznawcą KK/KRK, jestem wyznawcą Chrystusa i głoszonych przez niego prawd, które to są powtarzane i propagowane przez KK/KRK. Tak, staram się również dbać o dobro tej społeczności - KRK, ale dobrze pojęte dobro.

Nie rozumiem dlaczego moja postawa Cię drażni, wszak nie kłamię na temat KRK - dostrzegam patologie, dostrzegam i wiele pozytywów. Z każdego słowa się rozliczę, udowodnię i wezmę za każde odpowiedzialność. Jeżeli według moich poglądów Tobie działaby się krzywda której byłbym świadkiem - nie wycofam się, pomimo, że wtedy moje słowa/czyny będą drażniły innych...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 23:23:21 wysłane przez arteq » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #790 : Grudzień 07, 2009, 23:27:59 »

No coz, temat jest bardzo bolacy, a zatem drazniacy. Jestem osoba bardzo tolerancyjna, ale jesli chodzi o
takie rozne swinstwa, to przykro mi ale nie moge sie opanowac. pozdrawiam Rafaela
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #791 : Grudzień 07, 2009, 23:35:56 »

To, że dorosły meżczyzna (może być ksiądz) ma potrzeby seksualne nie jest niczym nienormalnym, nienormalne jest ukrywanie tego faktu, nienormalne jest poczucie wstydu wynikające z takich potrzeb. Cała fałszywa moralność wynikająca z religijnych doktryn prowadzi do ukrywania się, przemilczania i działania w poczuciu popełninia grzechu.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #792 : Grudzień 08, 2009, 00:10:39 »

moja mama ma oryginalną teorię na to, że księża i różni duchowni pozostają w celibacie - otóż, to jak wiadomo istnieje od dawna, od prawie 2000 lat, i ktoś na początku powiedział POZOSTAŃ W CELI BRACIE i usłyszano W CELIBACIE - tyle  Duży uśmiech

trzeba czasem widzę was tutaj rozluźnić bo temat widzę ciężki się zrobił bardzo...

718'
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #793 : Grudzień 08, 2009, 01:10:52 »

Rafaelo Uśmiech podałam link do artykułu.Tam dostępny jest cały tekst
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #794 : Grudzień 08, 2009, 11:56:37 »

Ja widze to podobnie jak Thotal, jednak ci dojzali mezczyzni decyduja sie na sluzbe Bogu w takiej religii,
jesli czuje i wie ze to nie jest to co sobie wyobrazal, powinien wyjsc z tej sluzby. Przykro mi, ze nie chodze
do kosciola, bo jezeli ma sie przed oczami co robia ksieza, to i wyobraznia czesto jest jeszcze swiekasza.
Nie zrobie sobie tego przynajmniej raz w tygodniu, ze pojde na msze z mysla ze ten duchowny pil i hulal
z kobietami, lub z mezczyznami, albo z dzieckiem. Kazdy z nas oczekuje czystosci, jakiej wymaga od ksiedza
przysiega ktora skladal przy wyswieceniu. Lepiej jest kiedy w moim mieszkaniu, w cichym miejscu usiade, zastanowie sie nad tym jak przezylam tydzien, porozmawiam z Bogiem, pomodle sie moimi slowami, podziekuje za zdrowie i wszystko co mnie spotkalo. Zastanowie sie w spokoju dlaczego spotkaly mnie przykrosci i co nalezy zrobic aby sie to nie powtorzylo. To jest moja wiara w Boga Prawdziwego, dobrego i sprawiedliwego. Ja z nim zyje w kazdej sekundzie mojego zycia, jest on zawsze kiedy go potrzebuje.
Reszta mnie nie obchodzi, nie bede dawala datkow ktore sa uzywane na wykwintne zycie ksiezy, alimenty itp. Niech pozwola ksiezom sie zenic, prowadzic przykladna rodzine aby byli przykladem dla swoich wiernych.
To takie proste i takie ludzkie. Rafaela
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #795 : Grudzień 08, 2009, 12:29:45 »

Rafaelo, czy do kościaoła chodzi się dla księdza czy dla siebie i Boga?

Idąc Twoim tokiem myślenia mogę sobie stwierdzić, że przepisy ruchu drogowego to bzdury, bo widziałem wielokrotnie jak są łamane przez policjantów. Czy z tego powodu mam jeździć jak idiota i narażać czyjeś życie? Czy takie zachowanie policjantów uprawnia mnie do tego? 
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #796 : Grudzień 08, 2009, 13:12:34 »

Cytat: arteq
Trzymajmy się faktów - napisano/Łobos wyartykułowała, że W 2009 r. upadną religie.
W 2009, a nie od 2009 - to różnica i dziwię się Tobie Phi, że w wielu tematach nawołujesz do ścisłości słów, a tutaj nagle taka wyrozumiałość, taki wyjątek...
Kiara również napisała w czerwcu 2009 r., że struktury legną w czasie od 3 DO 6 miesięcy.

Nie ma wyjątku.. ja pisze że to proces i ja nigdynie podawałem żadnych dat. Tutaj piszę że proces ten ma prawdopodobnie spory związek z astronomicznymi faktami, które opisuje podając daty.
Ja nie wiem skąd one akurat te daty biorą, ale uważam, żekażdy człowiek, który ma kontakt z wnętrzem postrzega to, co się faktycznie dzieje, choć może się nieco różnić w szczegółowych tego interpretacjach.

Więc nie sadzę, abym robił jakis wyjątek. A wyrozumiałość?
Musze sie do niej odwoływać z każdą chwila swojej aktywności na tym forum od momentu gdy na początku roku 2009 się tu zarejestrowałem - inaczej nie byłaby ona mozliwa.. tyle.


Cytat: Kapłan
moja mama ma oryginalną teorię na to (..)
i ktoś na początku powiedział POZOSTAŃ W CELI BRACIE i usłyszano W CELIBACIE - tyle
Twoja mama czytała moje posty o "świadomości CELU". Tam pisałem o tym po raz pierwszy. 
Uśmiech Duży uśmiech

« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 13:14:27 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #797 : Grudzień 08, 2009, 14:54:05 »

W kazdym miejscu , w ktorym ludzie przekazuja wiedze , uwazaja sie za wiarygodnych reprezetantow kogos , lub czegos , oczekuje sie rowniez od nich bycia wiarygodnymi ideologji , ktora glosza jako wlasna.

Zarzucanie P.Lucynie klamst , oraz sposobu zycia nie zgodnego z ideologia ktora reprezetuje dewaluuje jej obraz osobisty oraz wartosc , ktora reprezetuje. Dotyczy to rowniez minie ( zdaniem artqa), gdyz jego zdaniem religje jeszcze nie upadly.Upadna nie ma obawy upadna i to z wielkim hukiem. tylko ze my jestesmy osobami prywatnym ,ktore nie uzurpuja sobie wylacznosci prawnej do niczego. Tak wiec i wieksze prawo do bledu i niedoskonalosci posiadamy.

Wracajac do tematu, reprezetanci prawni Boga ( bo takie miano nadali sbie przedstawiciele KK) winni reprezetowac Stworce w sposob bardzo dobry ( nie mowie idealny , bo sa to ludzie), ale gdy odpowiadaja za czyny kryminalne ( bo takimi jest molestowanie seksualne), oraz za moralny upadek ( bo takim jest walka dzienna z prostytucja  i nocne korzystanie z uslug tej domeny), a w miedzyczasie przed oltarzem reprezetowanie Boga? co to jest? Czy ci kaplani sa wiarygodni? Przeciez to parodia ludzkich slabosci, ludzkiego zaklamania  , i ludzkiej checi wladzy ponad wszystko.
Jedno wielkie oszustwo , kryjace sie za zaslona pt."wszystko w imie Boga", i to maja byc ludzie wiarygodni, ktorym nalezy ufac w slowa mowione na mszy? Przeciez ta niewiarygodnosc jest juz widoczna publicznie.
Nie twierdze iz wszyscy w 100% sa tacy , istnieja wyjatki , wierze ze istnieja. Ale jest ich zbyt malo zeby mogli przeforsowac wiarygodnosc tego co jest nie wiarygodne.

A tych niewiarygodnosci , na ktorych zbudowana jest cala doktryna od swojego poczatku jest az nadto duzo , to prawie 2000 lat oszustw, wymuszen , smierci i falszywych przekazow w imie czyjejs wizji Boga.

Moze juz wystarczy?

Miast oskarzac innych o  " nieczystosci " na ich podworkach , warto posprzatac wlasne. No chyba ze caly czas udaje sie iz tego smietnika nie ma , brnac w smieciach po kolana.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #798 : Grudzień 08, 2009, 15:34:45 »

Kiaro, zarzucając Łobos kłamstwa - podaję je - zawsze chętnie wysłucham merytorycznych uwag w tym temacie. oceniam to co powiedziała, jezeli skłamała to mówię, że skłamała i podaję dowody, a nie swoje przekonania.

Ty wielkokrotnie przekazując informacje uwiarygodniałas je swoją wewnętrzną "wiedzą". Z wieloma się nie zgadzałem, dlatego prosiłem o jakies dowody na poparcie ich prawdziwości [oczywiście z pominięciem Twojego wewnetrznego źródła]. Wobec takiej postawy wykazywałem i zrobię to również w tym miejscu [zapowiedziany upadek religii], że ta "wiedza" jest często mylna i nie można na niej bazować, a tym samym tłumaczyć za jej pomocą wiarygodność tez.
Przesuwanie daty również podważa wiarygodnośc gdy wcześniej mówiło się o niej z taką pewnością. 
Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #799 : Grudzień 14, 2009, 15:37:16 »

Wiecie,
jakby tak statystycznie ując sprawę, to w pobliskiej parafii, w której jest ok 6000 wiernych, w kościele pojawia się 1500.
(wyliczenia podawane przez  proboszcza)
Nie żebym tam jakoś się czepiał, ale ile musi przestać chodzić, aby uznać, że już jest dno?
Czy koniecznie w budynku kościoła trzeba zrobić magazyn chemii gospodarczej albo knajpę żeby uznać to za upadek?
A newet jeżeli, to na zachód od Odry takie rzeczy są na porządku dziennym. Więcej kościołów jak wiernych.

pozdrawiam

Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kalinowatyper stadomagicznychkoni ogrodowe countrylife olimp