Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 30, 2024, 05:33:17


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 20 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Argumenty PRZECIW przekazom En-ki  (Przeczytany 223904 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #125 : Grudzień 09, 2008, 20:29:49 »

Tak kregow astralnego nieba jest 7. Ale to tylko wzorzec dla materii , wiedza czesciowa, mysle ze nie jest dla ciebie krancem doskonalosci? Reprezetuje ja Samuel w ograniczonym meskim aspekcie naszej cywilizacj.

Kiara
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #126 : Grudzień 09, 2008, 20:37:12 »

i wszystko co PONAD 7 krąg jest dla nas ludzi aktualnie nie dostępne póki co oczywiście...

718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2008, 20:37:34 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #127 : Grudzień 09, 2008, 20:41:30 »

i wszystko co PONAD 7 krąg jest dla nas ludzi aktualnie nie dostępne póki co oczywiście...

718!
Mow za siebie  wylacznie. Wielu jest ludzi , ktorzy czerpia wiedze z 8 kregu juz ponad materialnego.

Kiara
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #128 : Grudzień 09, 2008, 20:57:12 »

wiem, że WIELU czerpie ale ja mówię, że WIĘKSZOŚĆ nie czerpie jeszcze...

718!
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #129 : Grudzień 13, 2008, 11:43:36 »

ODZUCĘ I WYJAŚNIĘ KAŻDY ARGUMENT PRZECIW EN-KI - NIKT MNIE NIE JEST W STANIE ZAGIĄĆ - SĄ CHETNI JACYŚ?!? myślicie, że to tylko słowa? jestem na forum od 2005 roku

A dla
wszystkich Jaskolek i Niejaskolek mam prezent na Swieta.Przedstawie Wam niezbity
dowod na to,ze Body-Samcio to kosmiczny przekret,oszust,sciema(scam)badziewo…
tych imion wlasnie powinien uzywac,skoro imiona nie maja dla Niego znaczenia.
Otoz Jezus w Swoim krotkim zyciu ani razu nie wspomnial,ze ma jakiegos brata -
Body-Samcia.Nie znajdziemy zadnej wzmianki o tym w pismach apostolskich,w ewan-
geliach ani w obu testamentach!A jesli znajdziecie ,to dajcie mi natychmiast znac.I wte-
dy okaze sie,ze to ja nie mam racji i klamie.Wiec to Jezus przykleil sie do Body-Samcia,
czy Body-Samcio przykleil sie do Jezusa,”zawlaszczyl” Nim i manipuluje nami????No…?
….proste jak parasol.A poza tym obie fundacje podjely sie misji nie do zrealizowania.
Mission Pharaoh=mision impossible.Usiluja “przerabiac”orlow i sokolow w jaskolki!!!
Jak do tej pory nie udalo sie to nikomu!Nawet,jesli laczyc pierwiastek zenski z diabelski-
mi……
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #130 : Grudzień 13, 2008, 14:40:18 »

kahuna, powiem kolokwialnie - pieprzysz! ponieważ:

1. bilibia to stek bzdur!
2. Kościół zafałszował historię!
3. Samuel mówi o Jezusie to co kopiści nie wpisali do biblii!
4. opieranie się na biblii to strata czasu!
5. NIC nie wiesz o prawdziwych słowach Jezua opierając się na biblii!
6. Sam jesteś kosmiczny przekręt!

P.S. nie wiem czy zauważyłeś / zauważyłaś ale my tutaj w większości mamy bardzo ograniczone zaufanie do biblii i tego co tam nawypisywali! więc twoje argumenty są wogóle nie interesujące i nie warte anbalizy - jesteś nowy to poczytaj nasze poprzednie dyskusje - wszystko to co piszesz zostało już odrzucone mocnymi merytorycznymi argumentami!

jeszcze masz coś do powiedzenia?!

wesołych świąt urojonego bożego narodzenia!

Kapłan 718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2008, 15:26:22 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #131 : Grudzień 13, 2008, 15:16:45 »

Trzeba odrozniac kilka  rzeczy;
1. Samuel -Enki jako istota duchowa, Dusza Boska,( jak kazdy z nas), godna milosci i dobra.

2. Plany i zachowania Samuela -Enki zwiazane z ziemia i ludzmi sa  ( na miare Jego pojmowania dobra i milosci), kazdy ma swoj poziom rozwoju indywidualnego, On tez .

3.Moc energetyczna ( sprawcza , w dzialaniu) Samuela -Enki.On jest bardzo silna energetycznie istota, inna sprawa w ktora strone kieruje swoja moc.

4. Przestrzen energetyczna ktora On reprezetuje , oraz jej cel;  Istnieja dwie drogi o dwoch kierunkach, + i -. On jest - minus. Bez wartosciowania lepszy gorszy, inny.
Jedni lubia cieplo , inni zimno, tak wiec drogi swojego istniena kieruja w strone , ktora jest im blizsza.Przez zdarzenia cieple lub zimne wyznaczaja przyszlosc swoja oraz tych , ktorych sobie  podpozadkuja.
Samuel-Enki reprezetuje strone zimna, ciemna ( chociaz jego rozwoj siegnol szczytu zimna, czyli 0), On boi sie przejscia na strone ciepla, boi sie zatracic swoja osobowosc. Dlatego propaguje swiat wedlog wlasnej wizji ( duzo mowiac o milosci), nie stosujac jej w codziennosci.Taka On ma osobowosc, kto chce zostanie z nim  zostanie. Komu blizsza jest przestrzen ciepla pojdzie inna droga.Nie mniej jednak On wie iz jego plan "sie wypalil", nie ma juz mocy zrealizowac sie w praktyce. Przebiegunowanie Ziemi jest faktem, energia zmienila kierunek , teraz strumien plynie z polnocy na poludnie.
Co zrobi Samuel-Enki? Jedno jest pewne musi definitywnie odejsc z Ziemi, musi o tym wszystkich  ludzi poinformowac . Jego przestrzen odchodzi On tez musi razem z nia odejs , taka byla umowa , nalezy ja respektowac i zrealizowac do konca.
Ziemia i Ludzie pojda droga rozwoju przez cieplo, przez dobro i milosc, tak wybrali sercami swoimi , tak sie dzieje.

Kto poznal osobowosc Samuela-Enki nie bedzie go obrazal wyzwiskami , bo po co? Jest ukochanym dzieckiem Stworcy jak my wszyscy, obdarowanym miloscia jak my wszyscy. A moze On jej wiecej potrzebuje niz my swiadomi? W zadnym wypadku nie jest glupim bytem , reprezetuje wiedze techniczna i nauki scisle, brakuje mu tylko wiedzy uczuc. Gdyby nie Jego epoka nie posiadali bysmy takiego rozwoju technicznego z ktorego korzystamy dzisiaj. Nalezy to docenic.
Zatem wystarczy nie pojsc droga Jego planow, zrozumiec sens Jego istoty, Jego .Wybrac to co dla kazdego z nas jest naszym dobrem. To wystarczy, w ten sposob pomozemy Mu najbardziej w Jego rozwoju.

A wykopaliska w Egipcie? One sa na miare odkrywania przeszlosci, nie maja mocy zawazenia na przyszlosci.

Kiara Uśmiech Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 00:42:20 wysłane przez Kiara » Zapisane
forrest
Gość
« Odpowiedz #132 : Grudzień 14, 2008, 17:53:21 »

W badaniach prowadzonych w 19 wieku przez spirytystów skoncentrowano uwagę na weryfikacji wiarygodności mediów (np., czy rzeczywiście są mediami) oraz na ocenie wiarygodności otrzymywanych komunikatów. Dzięki zdobyciu dużego doświadczenia w kontaktach z zaświatami, przeprowadzieniu wielu seansów spirytystycznych, stworzono obraz tamtej rzeczywistości (w sensie: coś, co może dać wyobrażenie o tym, jak wyglądają zaświaty).
Drugą metodą zdobywania informacji o świecie dusz - nieco zachodzącą na tę pierwszą - jest hipnoza regresyjna LBL. I tutaj też zdobyto pewne doświadczenie - z uwagi na to, że coraz więcej psychologów stosuje hipnozę w swojej praktyce. Michael Duff Newton jest w tej dziedzinie czołową postacią. Wnioskuję z jego opracowań, że prowadził on swoje badania w równie systematyczny sposób, jak w 19 wieku robili to spirytyści - podobnie jak oni, weryfikował wiarygodność stosowanej metody, jako źródła informacji o świecie dusz.

Z obu tych teorii - praktycznie tożsamych co do treści - wynika, że duchy, które są opiekunami innych duchów, są zawsze od nich znacznie wyżej rozwinięte. Chodzi tu o rozwój emocjonalny, który zawsze idzie w parze z postępem, jaki czyni dusza w innych obszarach - w różnym stopniu u różnych dusz. Duchy wysoko rozwinięte interesują się uczuciami innych duchów, są gotowe wychodzić im naprzeciw, szanują wolność innych dusz (nie narzucają im wyborów). Ponadto z teorii tych wnioskuję, że jeżeli jakiś duch jest opiekunem całej cywilizacji i jej planety, to zawsze jest to duch na wysokim poziomie rozwoju. Czyli jeżeli jakiś duch ma złą naturę, to nie ma możliwości opiekowania się planetą i nie ma możliwości, żeby nią kierował (cokolwiek miałoby to znaczyć).
Oczywiście, w 19 wieku liczono się z możliwością, że lekkomyślne lub mające złą naturę duchy będą przekazywać komunikaty, w których pośród głębokich prawd wplotą absurdalne idee. Zwrócono uwagę, żeby ze szczególną ostrożnością podchodzić do komunikatów, w których wypowiadające się duchy podpisywały się imionami sławnych i szanowanych ludzi. Takie duchy mogą np. czerpać przyjemność z wprowadzania ludzi w błąd. Nie ma jednak możliwości, żeby dobry duch mówił rzeczy nieprawdziwe.
Wysoko rozwinięte duchy szanują wolność, jednak zawsze mogą nakazać młodym duchom pewne zachowania (tak może się np. stać, gdy jakiś młody duch w wyniku swej niedoskonałej jeszcze natury jest wyjątkowo agresywny). Nigdy takie duchy o złej naturze nie mogą podporządkować sobie duchów wysoko rozwiniętych. Wnioskuję stąd, że nie mają możliwości podporządkowania sobie całej planety.

Nie spotkałem się, żeby jakiś duch mówił o istotach innych niż duchy. Wiem, że są duchy, które nie mogą się wcielać w światach takich jak nasz, ale to też są duchy. Nie spotkałem się z określeniem "gady" - odnoście zaświatów. Obie teorie nie wspominają o żadnych skupiskach duchów o złej naturze, które postawiły sobie jakieś cele.

Jeżleli chodzi o paloastronautykę, to - o ile dobrze pamiętam - ani Sitchin, ani Daniken nie sugerowali przypuszczenia, że "starożytne węże", to są jakieś "gady", które manifestowały się w przeszłości na Ziemi. Daniken sugerował możliwość, że te smoki to są statki latające, na których przylatywali na Ziemię bogowie-astronauci.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #133 : Grudzień 14, 2008, 18:22:23 »

Ja napisalam o prawdziwym Enki trzeba wziac pod uwage iz ten byt , ktory obecnie przekzuje informacje i prowadzi projekt wcale nie musi byc tym za kogo sie podaje.
O tym iz zaden byt o wysokiej wibracji nie posluguje sie autorytetami imiennymi pisalam wielokrotnie.
Te naprawde wysokie wibracje zachowuja anonimowosc, ich przekaz sam w sobie niesie wartosc moralno etyczna , to wystarcza do idetyfikacji intecji kontaktu z nami.

Kiara Uśmiech
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #134 : Grudzień 14, 2008, 22:30:00 »

1. bilibia to stek bzdur!
2. Kościół zafałszował historię!
3. Samuel mówi o Jezusie to co kopiści nie wpisali do biblii!
4. opieranie się na biblii to strata czasu!
5. NIC nie wiesz o prawdziwych słowach Jezua opierając się na biblii!

P.S. nie wiem czy zauważyłeś / zauważyłaś ale my tutaj w większości mamy bardzo ograniczone zaufanie do biblii i tego co tam nawypisywali! więc twoje argumenty są wogóle nie interesujące i nie warte anbalizy - jesteś nowy to poczytaj nasze poprzednie dyskusje - wszystko to co piszesz zostało już odrzucone mocnymi merytorycznymi argumentami!

Kapłan 718, niby wszystko ok, nie zaneguję wprost żadnego z Twoich stwierdzeń, aczkolwiek, aby wszystko było w pełni "cacy", muszę Ci zadać kilka pytań. Rzucasz dosć mocne stwierdzenia, więc (odnosząc się do punktów z góry)

1. Oj, zdecydowanie naginasz sprawę. Owszem, możemy powiedzieć, że Biblia została zmieniona, że selektywnie dobrano księgi do niej włączone. Ale też nie wiemy, ILE i jak ISTOTNE rzeczy zostały zmienione. Po drugie, już w tych księgach znajduje się wiele wartościowych informacji, nie tylko moralnych, ale też i ezoterycznych chociażby. Tak więc mówienie, ze to "stek bzdur" jest dość mocnym naciągnięciem. Natomiast zgadzam się, że należy do niej podchodzić (jak i do większości informacji, przekazywanych najróżniejszymi metodami) pamiętając, że nie można w nią w 100%, bezrefleksyjnie wierzyć.

2. Tu, aby stwierdzenie to było prawomocne, musiałbyś podać mocne, udokumentowane fakty. Nie twierdzę, ze tak nie jest, aczkolwiek bez dowodów (nie jakichś tam channelingów czy innych mało potwierdzonych źródeł, ale DOWODÓW) nie mamy prawa kategorycznie tak twierdzić. Możemy domniemywać i podejrzewać, ale do takich stwierdzeń potrzeba niepodważalnego dowodu, dowodu wprost.

3. I tu jest widzisz problem. Dowodzisz zafałszowania, biorąc za argument coś tak subiektywnego i niepotwierdzonego, jak channeling. Na tej samej zasadzie przeciwnik Samuela moze powiedzieć: "Samuel fałszuje Biblię! Dodaje od siebie "fakty", których nigdy, nawet bezpośrednio po spisaniu, tam NIE BYŁO!" - i kto ma rację? Jak to rozstrzygniesz? Słowo przeciwko słowu, kwestia tego, kto w co wierzy - czy w wersję Samuela, czy w to, co jest "klasycznie" w Biblii - oba przekazy równie mało pewne i mało potwierdzone.

4. Tu odsyłam do pkt 1, bo są powiązane. Swoją drogą, na czymś opierać się trzeba, zawsze. Moim zdaniem najlepiej opierać się na dowodach. Aczkolwiek ani na wersję Samuela, ani na wersję "klasyczną" Biblii takowych dowodów nie ma.

5. No, pewne rzeczy wiesz. Aczkolwiek rozumiem, że masz na myśli, ze o wiele więcej zapisano w apokryfach? Zgodzę się. Tylko pozostaje kwestia autentyczności apokryfów. Nie zostały one dołączone do kanonu z jakiegoś powodu. Aby ustalić, jak zasadne było to pominięcie, należałoby się dokopać do uzasadnienia przy każdym z nich, czemu nie został włączony. Bo niektóre, z tego co mi wiadomo, nie zostały włączone np dla tego, ze datuje się na rok 600-700 po narodzinach Jezusa. Co jest mocną podstawą, by je odrzucić. Trzeba by się dokopać, dlaczego każdy apokryf z osobna został odrzucony (i nie na zasadzie: "Bo tam napisali to i to, a inni chcą ukryć PRAWDĘ!", tylko na zasadzie faktycznych dowodów), i wtedy analizować, czy odrzucenie to było faktycznie zasadne. Inaczej dochodzimy donikąd.



Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #135 : Grudzień 14, 2008, 22:55:55 »

. bilibia to stek bzdur!
2. Kościół zafałszował historię!
3. Samuel mówi o Jezusie to co kopiści nie wpisali do biblii!
4. opieranie się na biblii to strata czasu!
5. NIC nie wiesz o prawdziwych słowach Jezua opierając się na biblii!
6. Sam jesteś kosmiczny przekręt!

Kaplan!Jestes wiekszym dyletantem niz Twoj ,Body-Samcio!

1.Zalozyles,ze 2+2=5  - i nikt kto powie 4 nie ma racji.Wiec to jest
moja ostatnia odpowiedz na Twoje bzdety.
2.Mimo,ze jestem nowicjuszem na tej stronie,to przeczytalem wszystkie
Twoje argumenty i wyrzucilem na smietnik,tam gdzie powinny sie
znalezc...,bo nawet nie nadaja sie do podtarcia....wiesz czego!
3.Nawet Twoj Body-Samcio w niektorych sesjach powoluje sie na
Biblie,wiec poczytaj sobie jeszcze raz!I ani razu nie wspomnial o
"steku bzdor"...jest bardziej "madry" i ostrozny od Ciebie.
4.Skoro zlikwidowales Sobie wszystkie swieta(wspolczuje!) to
wypada mi tylko zyczyc Tobie powrotu do rozumu!!!!!!

Wot szto!
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #136 : Grudzień 14, 2008, 22:57:15 »

Tane, a Ty uwazasz ze Biblia to czym jest jak nie chanelingiem? Jest to przekaz Boga spisany przez  czlowieka ,Proroka.A on to co dostal list polecony z podpisem Boga? To tez jest chaneling odebrany przez czlowieka , uznany za Pismo Swietwe. Tak wiec wiarygodnosc przekazu do przekazu. Roznia sie czasem odbioru i uznaniem za pismo swiete prze ludzi niczym wiecej.

To co spisal czlowiek , stawiasz przeciw temu co spisal czlowiek, na ziemi nie ma pism napisanych REKA BOGA, takie nie istnieja.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 22:58:42 wysłane przez Kiara » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #137 : Grudzień 14, 2008, 23:03:29 »

Tane, a Ty uwazasz ze Biblia to czym jest jak nie chanelingiem? Jest to przekaz Boga spisany przez  czlowieka ,Proroka.A on to co dostal list polecony z podpisem Boga? To tez jest chaneling odebrany przez czlowieka , uznany za Pismo Swietwe. Tak wiec wiarygodnosc przekazu do przekazu. Roznia sie czasem odbioru i uznaniem za pismo swiete prze ludzi niczym wiecej.

To co spisal czlowiek , stawiasz przeciw temu co spisal czlowiek, na ziemi nie ma pism napisanych REKA BOGA, takie nie istnieja.

Kiara Uśmiech Uśmiech

Tak więc wszystkie należy brać pod uwagę, owszem, ale też nie traktować ŻADNYCH jak wyroczni, a raczej jak wartościową rzecz do przemyślenia Uśmiech O! Uśmiech

Blessing

Tene

EDIT: Co do Nowego Testamentu to też nie do końca się zgodzę (do Starego tak). Bo księgi te pretendują do miana historycznych, opisujących faktyczną historię, spisaną ręką ludzi, którzy to widzieli naocznie lub słyszeli z pierwszej ręki (np uczniowie apostołów). Dlatego przy weryfikacji ich autentyczności datowanie jak najbardziej MA znaczenie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 23:06:30 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #138 : Grudzień 15, 2008, 09:19:36 »

Cytuj
Tane, a Ty uwazasz ze Biblia to czym jest jak nie chanelingiem? Jest to przekaz Boga spisany przez  czlowieka ,Proroka.A on to co dostal list polecony z podpisem Boga?

Przepraszam, że się wtrące, ale tak sobie myśle, że Boga nie ma. Jeżeli jest, to kto go widział? czy komuś sie objawił? Wszystko to jedno wielkie bagienko, manipulacjia i iluzja. To takie moje przemyślenia na temat chanelingów świętych ksiąg i całych tych dupereli.
Kiara ma rację, to że ktoś odbiera przekay od tzw Boga wcale nimi nie muszą być.


Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : Grudzień 15, 2008, 10:36:40 »

Wiki Uśmiech chyba się trochę zapędziłaś.Samuel-Enki niegdy nie twierdził że jest Bogiem !!!
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #140 : Grudzień 15, 2008, 10:39:13 »

Wiki Uśmiech chyba się trochę zapędziłaś.Samuel-Enki niegdy nie twierdził że jest Bogiem !!!

Mi się zdaje, że Wiki nie chodziło o Samuela (bo ze on żadnym bóstwem nie jest to akurat jasne), a o JAKIEGOKOLWIEK Boga. Poniekąd się zgadzam, jeśli rozumieć "Boga" (jakiegokolwiek) jako istotę osobową, mającą cele, intencje, plany, etc
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #141 : Grudzień 15, 2008, 10:53:44 »

Tenebrael - podałem MOCNY DOWÓD na to jak Kościół fałszuje historie - patrz temat o Watykanie, zauważ, że ci chorzy ludzie DECYDUJĄ O TYM CO MY WIEMY A CZEGO NIE!!! przykłady? proszę bardzo, gdyby nie ujawnili tego Pergaminu z Chinon to byśmy do DZISIAJ myśleli, że Templariusze są winni a tak wiemy, że to papież klemens V już około 1307 roku ich UNIEWIENNIŁ ALE NIE WYCOFAŁ ZARZUTÓW I DALEJ BYLI MORDOWANI! (paranoja!), ujawnienie tego dokumentu było przypadkiem i to po 700 LATACH!!! nie zamerzali tego ujawnić wtedy - oszukiwali NAS fałszując historię a samych siebie chroniąc przed potępieniem przez ludzi!!!

pozdrawiam,
718!
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #142 : Grudzień 15, 2008, 11:04:51 »

Istnieja Wiki przekazy od Energii , ktore reprezetuja nasze pojecie Boga, ale one NIGDY NIE SA NAKAZAMI NI ZAKAZAMI. Uwierz nigdy. Gdyby tak bylo Bog zlamal by dane nam prawo WOLNEJ  WOLI, a ono jest SWIETOSCIA w swiecie materialnym i nie materialnym.
Tak wiec gdy czytasz cokolwiek co niby pochodzi od Boga wczuj sie w tresc, gdy jest tam;  masz zrobic..... , lub zrobic wam nie wolno.... Takie teksty od Boga nie pochodza , ja to wiem. Ale wielotysiac- letnie uzaleznianie czlowieka strachem przrz kaplanow, egzekfowanie strachem podpozadkowania sie , oraz odcinanie od prawdziwej wiedzy i interpretowanie wszystkich informacji intecjonalnie zrobily swoje;

1. Czlowiek uwierzyl w swoja malosc i niemoc,
2.Wkodowano mu przekrecone wartosci.
3.Strachem zaczeto kierowac jego zyciem.
4.Pozbawiono wiedzy plynacej od Stworcy, manipulujac nia przeciw niemu.
5.Najwazniejsze wpisujac ciagle wzorce w jego swiadomosc( ktore on caly czas  powiela) , POZBAWIONO GO LOGICZNEGO MYSLENIA.

Sa to najciezsze przewinienia tych , ktorzy uzurpuja sobie miano bogow, z tego beda sie rozliczali. CO SIEJESZ TO ZBIERASZ. Wczesniej , czy pozniej przychodzi cas zbiorow.

Kiara
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 11:42:29 wysłane przez Kiara » Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #143 : Grudzień 15, 2008, 11:30:44 »

Cytuj
Wiki  chyba się trochę zapędziłaś.Samuel-Enki niegdy nie twierdził że jest Bogiem !!!
Chanell
Jasne, że nie miałam na myśli Enki, ani Anu ani Enlila  Duży uśmiech


Tenebrael, właśnie o to mi chodzi  Uśmiech

Kapłan nie tylko KK, ale wsystkie religie są w ten lub inny sposób zakłamane.


Cytuj
1. Czlowiek uwierzyl w swoja malosc i niemoc,
2.Wkodowano mu przekrecone wartosci.
3.Strachem zaczeto kierowac jego zyciem.
4.Pozbawiono wiedzy plynacej od Stworcy, manipulujac nia przeciw niemu.
5.Najwazniejsze wpisujac ciagle wzorce w jego swiadomosc( ktore on caly czas  powiela) , POZBAWIONO GO LOGICZNEGO MYSLENIA.

Kiara, tak właśnie jest, człowiek juz zaczyna to dostrzegoać i coraz więcej osób juz nie potrzebuje żadnego idola, boga,.....( wstaw co chcesz).... Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 11:31:25 wysłane przez wiki » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #144 : Grudzień 17, 2008, 14:19:11 »

Zacytuję mały fragment z sesji:

Iwona: Dziękuję, pytanie od Marcina. Z kim rozmawiał Mojżesz na Górze Synaj?

En-Ki: I tego pytania jeszcze nikt nie zadał, a uważacie się za takich mądrych. Proste pytanie – z kim rozmawiał? Bóg ma swoich wysłanników - ze mną rozmawiał... Mnie Bóg Ojciec wysłał na tę rozmowę i na przekazanie informacji. To wszystko. Słucham.


Proszę o odpowiedź zwolenników pch, którzy twierdzą, że KK manipuluje i okłamuje ludzi stosując metody zastraszania - jak to jest, że twierdzi się, że nakazy [min. 10 przykazań] mają ograniczać i nieco straszyć ludzi a tutaj nagle okazuje się, że to miłościwy samcio przekazał je ludzkości? Jak można pogodzić te 2 skrajnie odmienne stanowiska?



Iwona: Dziękuję bardzo, pytanie następne. Czy Duch Święty to ta sama istota duchowa co Ty, En-Ki?

En-Ki: Tak... kiedyś, jeszcze przed wieloma tysiącami, miałem imię, miałem osobowość. Potem pewne ugrupowanie religijne zepchnęło mnie poza margines i skrywam się pod tą tajemniczą postacią duchową – czyli Duchem Świętym. Słucham.


hmmm. DŚ jest "postacią" ściśle związaną z KRK. Dodatkowo uważany jest jako jedna z osób boskich, czy muszę dodawać, że wszechwiedząca i nieomylna? W takim razie kłamstwem jest, ze to nasz swojski samcio który często się myli czy wręcz kłamie.



PYTANIE:
Dziękuję, kolejne pytanie od Piotra.  Kim jest Lucyfer.
EN-KI:
Stworzony… Stworzony na użytek trzymania w karności ludzi.  Stworzony przez kapłanów.  I tutaj trzeba byłoby się cofnąć do czasów, kiedy to jeszcze na Ziemi, bywali Bogowie.  Bo, jak wiadomo i wśród Bogów dochodziło do nieporozumień.  Jest to ktoś, kto się sprzeciwił woli  Najwyższego, czyli Boga.  A, jeśli chcesz to pytanie bardzo dokładnie rozwinąć, usłyszeć – to zapraszam na sesję osobistą.  Słucham.


I znowu wtopa. Niejaki 718, który mocno trzyma z samciem i wmawia nam, że mówi on prawdę w którymś z topików napisał [potwierdziła to rówineż Kiara], że to pozytywna energia - niosąca oświecenie, dodatkowo o "zabarwieniu" żeńskim. A tutaj nagle słyszymy z ust jego guru - samcia, że jest to postać zmyślona. Znowu stanowiska nie do pogodzenia.



PYTANIE:
Dziękuję, następne pytanie.  En – Ki  czy mógłbyś skomentować sprzeczność między twoją wypowiedzią, że duchy mogą umierać, a wypowiedziami Duchów Wyższych, zacytowanymi w „Księdze Duchów”, że duchy – są nieśmiertelne ?
EN-KI:
Mogą być nieśmiertelne.  Cytować mam ?  Więc, odwołam ciebie do ostatniej księgi, Apokalipsy Jana, gdzie Jezus podczas nauk powiedział : „Przyjdzie czas…”, nie wymienił daty, ale powiedział : „Czas przyjdzie, gdzie będzie rozliczenie żywych i umarłych…”.  Mówiąc – umarłych, kogo miał na myśli ? Tego, co ma materię czy ducha ?  Powiedział też Jezus : „Jedni powstaną do życia, drudzy pójdą na zatracenie”…, czyli – śmierć ducha. Książki, te czy inne spisane są przez ludzi.  Czy ten, kto spisywał „Księgę Umarłych” był nieomylny ?  Pozostawiam to tobie do przemyślenia i odwołuję – nie do „Księgi Umarłych”, ale do Biblii.  Najlepiej przeczytaj dokładnie cały „Nowy Testament”.  Słucham.
 

Kolejny rozdźwięk - twierdzicie, że Biblia [ a w szczególności NT] jest zmanipulowany przez KRK, a tutaj samcio odwołuje się do niego i nakazuje/proponuje w nim szukać odpowiedzi. Zanim usłyszę, że chodzi o apokalipsę, która nie została zmodyfikowana ze wzgledu, ze jej nie rozumiano proszę przeczytac ostatnie zdanie samcia w którym to nakazuje przeczytać CAŁY NT. Więc jak to jest, osoba która chce oświecenia ludzkości odsyła do zmanipulowanych [Waszym zdaniem] materiałów?



PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie od Marka. Drogi Samuelu. W Internecie pojawiły się informacje o przekazach dotyczących ukazania się statków Galaktycznej Federacji Światła z przesłaniem Miłości dla ludzkości, które ma mieć miejsce 14 października tego roku, zatem – za tydzień. Czy ten przekaz jest prawdziwy, czy do manifestacji UFO rzeczywiście dojdzie i jaki może mieć to wpływ na losy prac wykopaliskowych Projektu Cheops ?

EN-KI: Manifestacje, jak to nazwane zostało - UFO, bo już różne cywilizacje będą się manifestować na niebie. Przeważnie będą to manifestacje "świetlne", poza zasięgiem radarów dalekiego zasięgu – tak to wy nazywacie. Dla bezpieczeństwa to będzie, bo rakiety z bronią wycelowane są w kosmos, są wycelowane i ten statek, który będzie w zasięgu takiej rakiety może zostać zestrzelony. Istoty ludzkie myślą, że przechytrzą to "UFO", jak to mówicie, i zdołają sprowadzić do tego momentu, aż będą w zasięgu rakiet. Manifestacje świetlne, które są – już pokazują, i będą coraz to więcej się manifestować. Dają wam znaki mówiąc: "Jesteśmy, chcemy wam pomóc", ale Ziemia należy do istot ludzkich - i to wy powinniście o to zadbać, żeby ją ratować. Co przyniesie ta manifestacja 14 -tego października? Następne ostrzeżenie przed zbliżającymi się niebezpieczeństwami roku dwunastego. Ale istoty ludzkie obserwując manifestacje – to tak, jak gdybyście fajerwerki obserwowali na niebie. Nic nie dają do myślenia. Zatem, ta manifestacja i następne – to są sygnały, ostrzeżenia – proszące, mówiące, dające ostrzeżenie opamiętania się. Słucham.

Kolejne kłamstwo - samcio i pch potwierdzają, że taka manifestacja bedzie miała miejsce. Jak było - wszyscy wiemy. Kolejna omyłka nieomylnego.

Koleją wtopą jest nagła zmian nieprzyjaciół w przyjaciół - ale to już było omawiane.

Zauważyłem, że od pewniego czasu samcio staje się ostrożniejszy, tzn. wypowiedzi są coraz bardziej mgliste i wieloznacze. Podejrzewam - na granicy z pewnością, że w celu łatwiejszego wywinięcia się ze złożonych słów. Móżemy to zauważyć w przypadku informacji związanych ze Ślężą - najpierw obietnice wznowienia prac przed końcem roku 2008, a w kolejnych sesjach: gdy hierarchowie KRK zmądrzeją [zgodine z deklaracją mieli "zmądrzeć" do końca 2008 r], aż w ostatniej wyraźnie "zszedł" z deklaracji i stwierdził: kiedy upadną religie. To stara metoda pch - najpierw wzniosłe, pyszne obietnice a z czasem [gdy okazują się fiaskiem] schodzenie z pułapu, nagła zmiana celów i drogi do nich wiodącej, rozmywanie obietnic, próby przedstawienia nowej interpretacji zapowiedzianych zdarzeń.

Czy nie zastanawi i nie niepokoi Was, że tak wysoka istota - zgodnie z wykreowywanym jej wizerunkiem - ma tyle pomyłek? W tak wielu przypadkach nie sprawdzają się jej przewidywania? Pozwala sobie na zmianę poglądów i wytycznych? Dlaczego unika jak ognia prostych pytań które mogą obnazyć jego prawdziwe "zdolności" [np. pytania o imiona swoje, rodziców]. Dlaczego wypowiedzi są tak mętne pomimo deklarowanej, niesamowitej wiedzy? CZy takiej grupie chcecie zawierzyć swoje życie? Być moze powiecie, że pewne z deklaracji sprawdzają się [np. krach - ktos napisał, że Watykan zabezpieczył swoje "giełdowe" interesy gdy nikt o krachu jeszcze nie słyszał], zważcie tylko na proporcje. Czyż wszechwiedząca istota miałaby tyle nietrafonych przepowiedni? Oczywiście aby kłamstwo było wiarygodne i miało szanse na przemycenie musi byc w nim jak najwięcej prawdy, jednak chodzi o całość przesłania. tak jak w szachach - poswięca się pewne figury aby zwyciężyć...
Zawsze twierdziłem, ze prawda obroni się, a kłamstwo wyjdzie na jaw, to tylk okwestia czasu. Dlatego jest coraz więcej rys na obliczu całego projektu.


Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #145 : Grudzień 17, 2008, 14:37:20 »

Arteq - cóż tu komentować? Celnie, błyskotliwie i w czuły punkt. W dodatku poparte cytatami, konkretami etc. Choć zapewne maniacy PCh zaczną teraz psioczyć i pokazywać, ze "to nie tak", snując inne, co bardziej karkołomne interpretacje każdego z podanych przez Ciebie cytatów. Cóż, tak było zawsze, więc nie sądzę, by teraz miało być inaczej...
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #146 : Grudzień 17, 2008, 14:58:01 »

No dokładnie. W dodatku pytania są selekcjonowane.

A tutaj rozmowa z tajemniczym Panem z Syriusza B(sesja 69)

Barbara: Jest pytanie w sprawie dziecka, które jest tutaj z nami na sali. Jak można pomóc temu dziecku, jak leczyć?

Syriusz B: Matko – medykom głupoty nie brakuje. Czy jest to autyzm? Może matko zainteresujesz się tym, że to jest inne dziecko. Tu na tej sali tematu poruszał nie będę, bo nie było to moim celem. Trzeba zasięgnąć porady u tej, którą prowadzi Opiekun Ziemi. Mój czas rozmowy z wami dobiega końca. Łaskawością Opiekuna Ziemi było to, że tak długo mogłem z wami rozmawiać. Na zakończenie słów moich - jeszcze zacytuję słowo do Wiliama. Jeśli Wiliamie myślisz, że na Płaskowyżu swoją mądrością i naukowców zdołacie coś zrobić - to jesteś w błędzie. Skutecznie możemy wam "umilać życie" - jeśli nie będzie współpracy z nami, pokory wobec potęgi Opiekuna Ziemi. Pamiętaj Wiliamie informacje, które płyną – płyną od Opiekuna Ziemi i od Strażnika Piramid. Dziękuję.


Jaki on jest tutaj przyjazny. Widać podstawy zastraszania zna  Duży uśmiech



Barbara: W jaki sposób Gabriela z Tych komunikuje się z Jezusem?

En-ki: Poprzez medytację. Potem jest kontakt telepatyczny, rozmawia i ma przekazy. Jest to bardzo proste, a co proste - jest dla was skomplikowane.


Jaka Gabriela z Tych? Może ktoś coś wie o tej osobie? Czy w ogóle taka osoba istnieje?
Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #147 : Grudzień 18, 2008, 02:00:22 »

Ale co tu się zastanawiać, czy taki En-Ki nie ma nic lepszego do roboty tylko pastwienie się nad nami ludzmi. Chyba cierpi na głęboką depresję i popada w uzależnienia skoro zamiast pozwiedzać sobie np. Park Yellowstone o którym tak mówi, woli wcielać się w kobietę i straszyć i obrażać ludzi.

Ci co kochają PCH. Dajcie sobie odetchnąć od PCH na 3 miesiące (nic Wam się nie stanie, jak macie zostać zbawieni to zostaniecie i bez PCH), wtedy zobaczymy czy PCH dalej będzie to ciągnąć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2008, 02:03:37 wysłane przez Nebulitos » Zapisane
poufne
Gość
« Odpowiedz #148 : Grudzień 19, 2008, 01:39:38 »

Samuel podaje się za Ducha Świętego, istotę wszechwiedzącą i tak potężna że powinna znać odpowiedź zanim powstanie pytanie, a jednak na sesjach publicznych jeśli padnie pytanie osobiste to prosi o zdjęcie albo zaprasza na sesję osobistą. Gdyby Samuel był tym za kogo się podaje to nikt nie miałby zastrzeżeń do odpowiedzi, gdyby Samuel był tym za kogo się podaje nie bałby się odpowiadać na polityczne, często kontrowersyjne pytania. W końcu czy uważacie, że Duch Święty bałby się ujawnić i przedstawiał by się jako Samuel a później jako En-ki?Coś Czy Jezus bał się sprzeciwiać komukolwiek, czy dbał o to że za mówienie prawdy spotka go kara?

Kolejne problem pojawia się kiedy mamy odpowiedzieć na pytanie kto ma rację. Może plejadjanie mówią prawdę, a może chanelling Lucyny jest panaceum na wszystkie problemy, może Vasulla Ryden a może pojawi się niedługo jeszcze jakieś medium które stworzy własną teorię na rok 2012...

To, że w 2012 coś się wydarzy, coś co będzie miało wpływ na naszą mentalność jest dla mnie bardzo prawdopodobne.
To, że ludzie zaczynają się bać (bo taka jest prawda że ludzie świadomie lub nieświadomie boją się), i szukać ratunku jest okazją dla istot z różnych wymiarów aby zrealizować swoje plany.

W sytuacji kiedy nie możemy w 100% powiedzieć że coś jest prawdą, najlepiej jest nie angażować się w niepewne teorie, stanąć z boku i obserwować. Skoro Bóg w stosunku do ludzi ma jakiś plan to cokolwiek byśmy nie zrobili lub zrobili to i tak zrealizuje się jego wola. Moje twierdzenie oczywiście też może być błędne ale najlepiej kierować się własnym sumieniem - przykład. jeżeli zrobicie coś złego wtedy czujecie że tak być nie powinno, często chcielibyście cofnąć czas. Mam nadzieję że po 2012r nie będziemy musieli cofać czasu i mam nadzieję że się nie mylę. Nie mogę powiedzieć że to co napisałem jest prawdą ale tak podpowiada mi sumienie, takie są moje przeczucia. Jeżeli nie jesteśmy czegoś pewni należy usiąść w spokoju i szukać odpowiedzi w "sobie", prosić w modlitwie/medytacji o mądrość. Być może zwolennicy projektu kierują się podobną filozofią i głoszą swoją prawdę, trzeba to uszanować ponieważ każdy może się mylić...
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #149 : Styczeń 02, 2009, 02:28:16 »

@poufne - chodzi o to, że to co może Samuel w świecie materialnym zależy od tego ile potrafio medium - na sesjach jest wyjaśniane wielokrotkie, że jak medium nie zrozumie to wtedy nie odpowie słowami Samuela - to logiczne i wszystko tłumaczy...

co do 2012 - to nie "wynalazek" PCh ale MAJÓW - sprawdziło się im aż TRZY RAZY już i za każdym była globalna katastrofa naturalna (sic!) - więc niech mi ktoś wyjaśni czemu mieli by się pomylić teraz skoro 3 razy dobrze to przewidzileli!!!

Kapłan 718'
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 20 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

stadomagicznychkoni moloromme countrylife kolospawalniczeswc bbyfun