Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 10:11:00


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 78 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyraź siebie!  (Przeczytany 788005 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1250 : Kwiecień 20, 2011, 23:52:05 »

Wiedziałem, że  z Tobą najszybciej się dogadam. Najbardziej to obawiam się tych "rozwiniętych" bez ego, etc...etc...Ano, dzięki za furtkę, obym miał dostateczną moc z niej korzystać. AMEN!

Dla Ciebie za to specjalnie, od Nataszy Czarmińskiej i ode mnie przesłanie . Nigdy nie miałem większej przyjaciółki od niej. I może  dlatego takie mam wymagania i się czepiam, ale jeśli ktoś kiedyś miał takiego przyjaciela, jak koliberek w jej wielkiej osobie, to zrozumie...

Jutro jest 7-ma rocznica jej  odejścia.

Natasza Czarmińska. Prośba

http://www.poezja-spiewana.pl/index.php?str=lf&no=1223



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2011, 23:52:43 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1251 : Kwiecień 21, 2011, 22:01:45 »

Koliberku, bardzo mi przykro z powodu twojej przyjaciółki Smutny
A co do wymagań - to bardzo dobrze, że są wysokie. Kto chciałby chodzić, umiejąc latać?
Czasem mi się wydaje, że ludzie zbyt pochopnie nazywają znajomych przyjaciółmi.
Dzięki za dedykację!
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1252 : Kwiecień 23, 2011, 10:59:55 »

Dziękuję Janneth!

Do dzisiaj nie mogę się otrząsnąć po jej stracie. To nie tylko znakomita aktorka, reżyserka, pieśniarka, poetka, kompozytorka ( bardziej znana we Francji), ale przede wszystkim wielkiej klasy, empatii człowiek. Cudowna matka. Niezastąpiony i wierny przyjaciel. I jedyna kobieta wśród moich znajomych, o której można powiedzieć: ezoteryczka. Kto zna jej książkę Liczby losy, a wolność wewnętrzna, lub bywał na jej warsztatach wie, o czym mówię. Po prostu charyzmatyczna postać pod każdym względem. Piszę o niej ze łzami dzisiaj, bo w Wielką Sobotę 2004 r. rozmawiałyśmy i umawiałyśmy się na spotkanie u mnie, a w czwartek odeszła. Urodzona jak papież i jeden z moich synów 18 maja. Pozostawiła po sobie dwójkę wspaniałych i bardzo utalentowanych dzieci.

A oto, co sobie sama wyśpiewała:

Kiedy przyjdziesz do mnie biala - Natasza Czarmińska. (18.05.1950 - 22.04.2004)
http://www.youtube.com/watch?v=h9MqEGhWJTg

Tę piosenkę skomponowała sama  i zadedykowała, na wejściu w nowe millenium, koliberkowi:

Ostatnia jednorogini:
http://nataszaczarminskaigrupasfera.mp3.wp.pl/

Dedykuję wszystkim forumowiczom:

Obudźmy się... - Natasza Czarmińska. z Przemysławem Gintrowskim i Jackiem Kaczmarskim
http://www.youtube.com/watch?v=hMWaOc_PX0A&feature=related

Każda piosenka Nataszy jest przekazem: A to nasza ulubiona, więc śpiewałyśmy ją często razem z naszymi dziećmi:

Czarmińska-Leśmian-Szewczyk
http://www.youtube.com/watch?v=gYO8N3bcy5U

==========================================

Odnośnie powyższego postu jeszcze: link pod "Ostatnia jednorogini" należy przewinąć pod w/w i wspomniany tytuł.

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2011, 19:53:15 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #1253 : Kwiecień 27, 2011, 21:40:29 »

Koliberku- nie wiem dlaczego te filmiki  o tym temacie sa na "Wyraz siebie", czy chcesz w ten sposob cos powiedziec-wyrazic?
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1254 : Kwiecień 28, 2011, 10:58:42 »

Masz rację, może źle je umieściłem, bo nie wiedziałem gdzie.  Przeniosę więc to na osobny temat: Lekki i mocny okultyzm, gdyż uważam, że  nie  można przejść koło tego obojętnie. Co chciałem wyrazić? Ano swoje zaniepokojenie zjawiskiem na jakie się akurat natknąłem. Ale może niesłusznie się niepokoję... Proszę więc o inne głosy w tej kwestii, ale pod podanym hasłem już gdzie indziej...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 11:59:07 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1255 : Kwiecień 28, 2011, 19:52:27 »

posty dotyczące zamieszczone przez >koliberek'a< przeniosłem do: Lekki i mocny okultyzm, czyli...
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #1256 : Maj 11, 2011, 08:35:01 »

Witaj Thotal !

Jest w roku taki dzien,
w ktorym smutki ida w cien.
Wiec z okazji tego dnia
przeczytaj, czego Ci zycze ja:
duzo zdrowia i radosci,
szczescia w zyciu i milosci,
moc najpiekniejszych wrazen
i spelnienia wszystkich marzen.
Zyj tak, aby kazdy kolejny dzien
byl niesamowity i  wyjatkowy.
Wypelniaj kazda chwile tak,
aby potem wspominac ja z radoscia.
CZERP ENERGIE ZE SLONCA,
z kapiacego deszczu i usmiechu  innych.
Szkaj w sobie sily, entuzjazmu i namietnosci.
Zyj najpiekniej jak umiesz.
Po swojemu spelniaj sie.

Dedykuje Ci ta sliczna piosenke:http://www.youtube.com/watch?v=FdlbmsQXo-k&feature=related

Moc ucalowan w dniu urodzin przesyla Tobie Rafaela
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 08:35:39 wysłane przez Rafaela » Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #1257 : Maj 11, 2011, 12:20:23 »

Witaj Thotal,
nie umiem zbyt wylewnie skladac zyczen,ale chcialam Tobie w Dniu Twoich urodzin zyczyc spelnienia marzen,duzo zdrowia ,szczescie i milosci i oby to,co ci w duszy gra spelnilo sie rowniez.Serdecznie usciski.Greta
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #1258 : Maj 11, 2011, 17:42:44 »

Bardzo, bardzo dziękuję Uśmiech
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1259 : Maj 14, 2011, 20:27:50 »

Dzisiaj w wielu miastach: "Noc muzeów: Wstęp gratis.

A w ubiegłym tygodniu odbył się w Gdańsku i nie tylko, Festiwal Filmów Dokumentalnych.. Prawie tygodniowa uczta. Niewyobrażalne przeżycia, znakomita "wędrówka " po całym świecie, gdyż w repertuarze są filmy z całego świata i to bardzo znakomite! Mnóstwo informacji i przeżyć estetycznych za przysłowiowe grosze. Wczorajszy Maraton Filmów "oskarowych", świetny, ale Festiwal Filmów Dokumentalnych, to o wiele większe przeżycie. Jeśli nie wyskoczę do Krakowa(tam będzie 23 maja), lub do Wrocławia, to już czekam na następny.

Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1260 : Maj 21, 2011, 12:45:03 »

Wyrażam swoją tęsknotę za Kiarą, krótko i zwięźle…

Kiaro, wróć do nas w pełni, bo bez Ciebie jakoś tu markotno!


Z poważaniem, ptak  Uśmiech   
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #1261 : Maj 21, 2011, 13:07:09 »

Juz dawno to zauwazylam,ale nie smialam napomknac.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1262 : Maj 21, 2011, 16:39:04 »

Wyrażam swoją tęsknotę za Kiarą, krótko i zwięźle…

Kiaro, wróć do nas w pełni, bo bez Ciebie jakoś tu markotno!


Z poważaniem, ptak  Uśmiech  


również dołączam się do petycji Mrugnięcie

Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #1263 : Maj 21, 2011, 19:55:02 »

No tak, tesknimy za Kiara, Elzbieta,   pheasant- cala trojka bardzo bojowa znikla. Czy moze ktos wie co sie stalo z tymi osobami? Ja cieszylabym sie bardzo gdyby powrocily do swoich tematow- a zapowiadalo sie tak ciekawie.........szkoda.
Caluski. Rafaela
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #1264 : Maj 21, 2011, 22:54:13 »

A może po prostu Kiara wyjechała na jakieś swoje wojaże po świecie. Jeśli tak to z pewnością się odezwie jak wróci. Ona zawsze wraca :] .... Mrugnięcie
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1265 : Maj 21, 2011, 22:58:23 »

W Egipcie była już w kwietniu, teraz osoba pewna twierdzi z uporem, że przeszła na ciemną stronę. Dla tych, którzy twierdzili, że była na takowej, to przeszła zapewne na tę jasną.Mrugnięcie I gdzie tu prawda? Nie ma na kogo teraz naskakiwać? Nudno?!?  Mrugnięcie
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #1266 : Maj 21, 2011, 23:16:33 »

(..)
Tę piosenkę skomponowała sama  i zadedykowała, na wejściu w nowe millenium, koliberkowi:

Ostatnia jednorogini:
http://nataszaczarminskaigrupasfera.mp3.wp.pl/

Ostatnia Jednorogini postanawia uratowac je, ale żeby móc to zrobic musi pozwolić zamienić się czasowo w kobietę...Powoli zapomina, że jest Jednoroginią. Gdy pamięta - w oczach jej widac lasy i drzewa a gdy zapomina ma oczy jak każdy człowiek. Wreszcie udaje jej sie uwolnic siostry, lecz, gdy wraca do swej postaci Jednorożca pamięć, że była chwiklę kobietą pozostaje i juz nigdy nie będzie tak czysta i świetlista jak kiedyś...

http://nataszaczarminskaigrupasfera.mp3.wp.pl/

Czemu takim smutkiem i nostalgią , powiedziałbym ŚMIERCIĄ nawet , te teksty podszyte ?
Pamięć nie jest przekleństwem, lecz raczej wzbogaceniem nowego wydania samego siebie ...
Czasami ludzie popadają w studnię bez dna ..bez łańcucha DNA Mrugnięcie I to ich bez szczętu wciąga ...
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1267 : Maj 22, 2011, 00:03:08 »

Czytałem to i znam doskonale, zatem z pełną świadomością to umieściłem, tylko czemu tak to wytłuściłeś, i zostawiłeś ten najgorszy fragment, a nie również przepiękną legendę o jednorogini. Co chcesz naprawdę przez to powiedzieć? Tak bez ogródek. Do czego zmierzasz  i co próbujesz sprowokować?

Dla związanego z ciałem tylko, tak to może się wszystko wydawać. Natasza "odwala" kawał dobrej roboty tam. Byłem, widziałem....Przeszłoby to wyobrażenia niejednego. Poza tym nie jest czymś najgorszym owe sławetne "memento mori". O resztę zapytaj Nataszy. Jest to wszak możliwe. Jeśli Ci tylko DNA pozwoli...to zachęcam. To będzie naprawdę niespodziewanie miłe spotkanie.

Pozdrawiam, choć niezbyt czysty i świetlisty, ale najserdeczniej jak umiem. Uśmiech


koliberek33 Smutny

Ps. Te teksty to jej wczesna twórczość. I zaledwie maleńki fragmencik jej bogatej osobowości. Natasza "późniejsza" i nie tylko ta artystyczna, to nieporównywalnie inna postać. Zbyt wielowymiarowa, żeby można ją było ot, tak zamknąć ją sobie w naszych słowach. Zachęcam przeczytać jej książkę. Chociaż troszkę przybliżysz się do niej. Ale to i tak będzie nic, bo najbardziej człowiek sprawdza się w realu wśród najbliższych i bezpośrednio w relacjach. Reszta to banały, iluzje i dyrdymały.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 00:23:56 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #1268 : Maj 22, 2011, 01:38:35 »

Ja tylko zacytowałem i podkreśliłem to co na końcu z taką stanowczością zostało stwierdzone. Nie moje to słowa.
Nie ja prowokuję. Znam tę Panią tylko z Twojej, koliberku , inicjatywy , która tu umieszcza to co umieszcza.

To co ze mnie wynika zostało zawarte pod cytatem, koliberku. Wierzę w Twoją autentyczną , emocjonalną więź z Nataszą. Skoro tak to na Ciebie podziałało to znaczy , że  tak było. A co masz na myśli pisząc o prowokacji ?
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1269 : Maj 22, 2011, 09:53:02 »

Cytuję większy fragment, który jest napisany równym tonem, bez jakiegokolwiek emocjonalnego wyróżnienia i bardziej aniżeli inne wersy, stanowczego podkreślenia. To zwyczajna, krótka notatka w formie bezosobowej i neutralnej bardzo opowieści. Nie ma w tekście też wytłuszczenia. Sadzę zatem, że doszło do nadużycia w tej cytacie, którą wyżej przedstawiłeś....więc sugeruje to automatycznie manipulację, czy też wprost, świadomą prowokację, tylko właśnie pytam w jakim celu?...

"Historia opowiada o Ostatniej Jednorogini, która, jak wszystkie Jednorożce opiekuje sie lasami, jest tak czysta i świetlista, że tylko nieliczni mogą ją ujrzeć a nikt nie może jej dotknąć.Wszystkie jej siostry zostały uwięzione przez złego czarodzieja w falach morza. Ostatnia Jednorogini postanawia uratowac je, ale żeby móc to zrobic musi pozwolić zamienić się czasowo w kobietę...Powoli zapomina, że jest Jednoroginią. Gdy pamięta - w oczach jej widac lasy i drzewa a gdy zapomina ma oczy jak każdy człowiek. Wreszcie udaje jej sie uwolnic siostry, lecz, gdy wraca do swej postaci Jednorożca pamięć, że była chwiklę kobietą pozostaje i juz nigdy nie będzie tak czysta i świetlista jak kiedyś..."


Może mój powyższy post odniosłeś do siebie? A broń Boże, nawet mi do głowy nie przyszło odnosić się personalnie. Kiara atakowana była tak często przez wielu, że uważam to za zbyt ogólny problem, no może Artqowi mógłbym dać tak do zrozumienia, ale TY o ile pamiętam byłeś jej kiedyś bardzo gorliwym zwolennikiem....


Pozdrawiam wciąż serdecznie.

koliberek33
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 10:04:57 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1270 : Maj 22, 2011, 18:32:24 »

Wyrażam swoją tęsknotę za Kiarą, krótko i zwięźle…

Kiaro, wróć do nas w pełni, bo bez Ciebie jakoś tu markotno!


Z poważaniem, ptak  Uśmiech  




Dzięki za Twoją tęsknotę  Ptaku , miło moi.


"W Egipcie była już w kwietniu, teraz osoba pewna twierdzi z uporem, że przeszła na ciemną stronę. Dla tych, którzy twierdzili, że była na takowej, to przeszła zapewne na tę jasną.Mrugnięcie I gdzie tu prawda? Nie ma na kogo teraz naskakiwać? Nudno?!?   Mrugnięcie
Koliberek33."


Widzę iż ktoś bardzo ochoczo robi mojej osobie  zakulisową "reklamę" !


East ma rację po wyprawie do Egiptu wyjechałam ( kontynuację tamtej)  na dwie następne  , już wróciłam , ale jest kolejna przede mną. Przyspieszenie niesamowite i niezmiernie zaskakujące !

Z wielu względów nie dzielę się już moimi  przeżyciami z nich.

Nie mam naprawdę czasu na pisanie na forach , przepraszam zawiedzionych.

Moja etyka i moralność  są niezmienne ( to dla strapionych) , wolę być głupcem i frajerem w oczach cudzych niż własnych.
Zatem pozostanę tą którą byłam na drodze wyznaczanej mi przez rytm mojego serca.

Pozdrawiam serdecznie!

Kiara Uśmiech Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 18:34:02 wysłane przez Kiara » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1271 : Maj 22, 2011, 18:41:58 »

Ten ktoś za bardzo się wychylił, to przeprasza, wyrzucić może to natychmiast, ale poczuł, że się wtedy Kiara odezwie na pewno i tęsknotę usatysfakcjonuje niejedną. Uśmiech


Kiaro, podpisuję się z małej litery, jeśli chodzi o ścisłość, moja wielkość nie sięga tak dalece jeszcze. Jeśli już z wielkiej, to dla żartu i kpiny z siebie samego. Ale ileż można  z siebie kpić?


Pozdrawiam i już wypadam!

koliberek33
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 18:45:58 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1272 : Maj 22, 2011, 19:09:32 »

koliberku 33 wielkość litery w podpisie nie jest istotnościom w zestawieniu do miary szacunku i godności czyjejś osoby.

Dobrze mieć dystans żartobliwy do różnych "glorii" na swój temat  , ale dobrze też mieć szacunek dla siebie i nie tracić go mimo wszystko....

Serdecznie pozdrawiam  Uśmiech

Kiara  Uśmiech Uśmiech
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #1273 : Maj 22, 2011, 19:30:23 »

..żem go stracił, myślisz? Pewnie dlatego, żem długo na pewne obietnice czekał, czekał i za wiele energii mi ubyło... I od razu po szacunku!

Ech, żiżń kakaja! Tieper mienia nużna pieriestrojka mudraja. I snowa i snowa. A Ty Kiara wot maładiec!!! Wsio znajesz, kak wsiegda! Wsiewo haroszewo Tiebia! Mnie nada w ugoł ujti i podumat' nad duszoj mojej, sztoby krasiwa była ana... eta nie szutka, eta sieroznyje sława!

Pozdrawlaju ja Tiebia, kak mogu
i po tichonieczku uże uchażu!

Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 22:40:49 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #1274 : Maj 22, 2011, 19:58:48 »

To się egzotycznie zrobiło - jedni do Egiptu ( i dalej gdzieś ) inni na wschodnią modłę .. Mrugnięcie

pazdrawliaju ja was
Zapisane
Strony: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 78 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.162 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

playlifegames kl7 x22-team goldcraft stadniniakonna